ye-logo.v1.2

На Хмельниччині викрили російського шпигуна

Кримінал 2878
Ворожого агента та його кураторів викрили співробітники СБУ у Хмельницької області
Ворожого агента та його кураторів викрили співробітники СБУ у Хмельницької області. Фото: ілюстративне з фейсбуку СБУ

Його діяльність, за інформацією СБУ, координував російський полковник «Гестапо».

Служба безпеки України викрила «розконсервованого» російського шпигуна, який у січні приїхав у Хмельницьку область. Він мав створити розгалужену агентурну мережу для збору розвідданих і проведення диверсій у західних регіонах. Деталі розповіли у пресслужбі СБУ.

За інформацією СБУ, громадянин росії приїхав у Хмельницьку область у січні 2022 року. Мовляв, щоб відвідати родичів. Однак насправді він був агентом фсб. Його завданням було створення у західних областях розгалуженої агентурної мережі для збору розвідданих і проведення диверсій.

Агент розвідував місця дислокації та переміщення підрозділів Збройних Сил України, збирав інформацію про стан мобілізації та особливості функціонування стратегічно важливих об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. Для цього зловмисник здійснював приховане спостереження та намагався встановлювати «потрібні» зв’язки з місцевими жителями. Для проведення розвідувально-підривної діяльності він отримував гроші від своїх «кураторів» з рф. Для комунікації між собою використовували закриті канали електронного зв’язку.

Шпигун приїхав за вказівкою екскерівника загону спецпризначення росгвардії «Вітязь», а його роботу координував співробітник фсб, полковник Євгєній Пєтрушін з позивним «Гестапо». Фото: СБУ

Шпигун приїхав за вказівкою екскерівника загону спецпризначення росгвардії «Вітязь», а його роботу координував співробітник фсб, полковник Євгєній Пєтрушін з позивним «Гестапо». Фото: СБУ

Шпигун приїхав сюди за особистою вказівкою колишнього керівника загону спецпризначення росгвардії «Вітязь» полковника Сєргєя Лисюка. Цей екскомандир російського спецназу входить до найближчого оточення кремля. У разі наближення лінії фронту до Хмельниччини він обіцяв агенту «вивести» його на окуповану територію через «спецкоридор».

«Шпигун є колишнім спецпризначенцем внутрішніх військ рф. Він неодноразово брав участь у бойових діях, зокрема на північному Кавказі. Там він перебував на агентурному зв’язку з фсб, але після виходу у відставку його перевели у «режим очікування». «Розконсервували» його, перевівши в Україну», — зазначили співробітники СБУ.

Діяльність шпигуна координував кадровий співробітник фсб, полковник Євгєній Пєтрушін з позивним «Гестапо». У минулому він займався підготовкою спецпідрозділів, а також обіймав посади заступника начальника управління фсб по Дагестану і «першого заступника голови кдб» самопроголошеного Придністров’я.

«Співробітники СБУ своєчасно встановили місцеперебування російського агента, задокументували його дії та запобігли реалізації ворожих планів. Наразі слідчі повідомили йому про підозру за статтею 114 (Шпигунство) Кримінального кодексу України. Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх винних осіб», — розповіли у пресслужбі СБУ.

До теми: У Хмельницькому судитимуть ювеліра, який любить «рускій мір»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую