ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Приватне підприємство підозрюють у забрудненні річок Случ та Хомора

Кримінал 925
В екоінспекції кажуть, що внаслідок забруднення річок їхня флора та фауна назавжди втрачені
В екоінспекції кажуть, що внаслідок забруднення річок їхня флора та фауна назавжди втрачені. Фото: з фейсбуку Держекоінспекції

Його посадовим особам оголосили підозру в екоциді.

Впродовж 2015-2022 років екоінспекція збирала докази забруднення річок Случ та Хомора одним з підприємств Хмельниччини, яке виготовляє картонно-паперову продукцію. Це дозволило правоохоронцям оголосити підозру його керівникам. Про це вчора, 23 листопада, повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції України.

За її інформацією, з 2015 року правоохоронці неодноразово залучали екоінспекторів для проведення слідчих дій у селищі Понінка Хмельницької області та колишньому Баранівському районі Житомирської області. Зокрема, вони допомагали консультаціями й відбирали проби води для експертиз. Крім того, на початку 2020-го інспектори спільно з представниками Хмельницької та Житомирської облдержадміністрацій щомісячно контролювали стан річок Случ і Хомора.

Тож впродовж 2015-2022 років Держекоінспекція зібрала вагому доказову базу щодо забруднення річок Случ і Хомора шкідливими речовинами, які використовуються у технологічному процесі одного з підприємств, що виготовляє картонно-паперову продукцію.

«Наголошуємо, що внаслідок безвідповідального та злочинного ставлення до природних ресурсів посадових осіб підприємства, яке скидало недостатньо очищені води у водойму, відбулись незворотні негативні зміни екосистем зазначених річок. Флора й фауна цих водойм назавжди втрачені», — зазначили у пресслужбі Держекоінспекції України.

Вони додають, що наразі посадовим особам цього підприємства правоохоронці повідомили підозру у вчиненні екоциду — за статтею 441 Кримінального кодексу України. Йдеться про масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, які можуть спричинити екологічну катастрофу. Відповідальність передбачена за такі дії — від 8 до 15 років в’язниці.

Хоча в Держекоінспекції не уточнюють назви підприємства, ймовірно йдеться про Понінківську картонно-паперову фабрику, яку екологи й раніше звинувачували у забрудненні річок.

Читайте також: Ув’язнили експосадовця, який у Славуті розкрадав гроші держпідприємства

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую