ye-logo.v1.2
14 Серпня, 2020

Чому досі не розпочалася реконструкція очисних споруд Понінківської фабрики

Суспільство 3163
Реконструкція очисних споруд коштуватиме фабриці 16 мільйонів гривень
Реконструкція очисних споруд коштуватиме фабриці 16 мільйонів гривень. Фото: ілюстративне adm-km.gov.ua

Генеральний директор підприємства розповів про причини затримки.

Щоб не допустити забруднення вод річки Хомора, ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» повинне реконструювати свої очисні споруди. Підприємство вже виконало низку зобов’язань, проте основні роботи все ще не розпочалися. Тому вчора, 29 серпня, на колегії Хмельницької облдержадміністрації генеральний директор ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» Сергій Прудкий розповів про причини таких затримок.

За словами Сергія Прудкого, підприємство виконує приписи спільного протоколу Хмельницької та Житомирської облдержадміністрацій. Зокрема, модернізовано два котли картонно-паперової фабрики для зменшення забруднення повітря вуглекислим газом. Проте підприємство не може розпочати реконструкцію очисних споруд для стоків.

«На основі дослідження стану води нам вже розробили проєкт технічного переоснащення вузла біологічного очищення. Для початку запланованих робіт фабрика повинна пройти оцінку впливу на довкілля. Проте 16 серпня Міністерства екології та природних ресурсів України вирішило відхилити цей документ, — розповідає Сергій Прудкий. — Спеціалісти вважають, що у відмові Міністерства немає жодного посилання на помилки у проєкті. Але ми спробуємо повторно пройти оцінку впливу на довкілля».

Генеральний директор ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» Сергій Прудкий

Сергій Прудкий вважає, що Міністерство екології та природних ресурсів України гальмує початок реконструкції очисних споруд. Фото: автора

Директор департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА Тетяна Дзюблюк підтвердила, що «Понінківська картонно-паперова фабрика» для проведення реконструкції очисних споруд вже зарезервувала 16 мільйонів гривень. Також підприємство відремонтувало споруди механічного очищення води.

«Втім, цих заходів не достатньо для очищення зворотних вод до нормативних показників. А відмова Міністерства екології та природних ресурсів України лише затягує розв'язання проблеми», — вважає Тетяна Дзюблюк.

Виконувач обов’язків голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Кальніченко доручив департамент природних ресурсів та екології допомогти ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» виправити всі зауваження Міністерства.

Нагадаємо, 23 липня Волинський окружний адмінсуд задовольнив позов Держекоінспекції щодо тимчасового зупинення виробництва «Понінківської картонно-паперової фабрики» у частині скиду зворотних вод. Наступного дня керівництво компанії заявило, що подало апеляцію стосовно рішення Волинського окружного адмінсуду.

Читайте також: У Хмельницькому розчистять декілька кілометрів Південного Бугу

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую