ye-logo.v1.2

Хмельничанка втратила 8 тисяч гривень, оформлюючи матеріальну допомогу

Кримінал 2144
Кошти у жінки шахраї викрали, зламавши її акаунт
Кошти у жінки шахраї викрали, зламавши її акаунт. Фото: Pixabay.com

Жінка потрапила «на гачок» шахраїв

Щоб оформити матеріальну допомогу, 35-річна мешканка міста Хмельницького перейшла за посиланням в Інтернеті, яке їй надіслали шахраї. Про це повідомляють у поліції Хмельницької області.

«Зламавши акаунт, шахраї від імені знайомої, надіслали потерпілій в один із месенджерів повідомлення про надання грошової допомоги. Для її оформлення жінка перейшла за посиланням, після чого з її рахунку було списано 8 000 гривень», – йдеться у дописі правоохоронців.

За фактом шахрайства поліцейські відкрили кримінальне провадження.

Також правоохоронці повідомляють про випадки шахрайств у Красилівській та Летичівській територіальних громадах.

«Так, 38-річна жителька одного із сіл Красилівської тергромади в месенджері Телеграм побачила повідомлення про можливість отримання матеріальної допомоги від однієї із відомих міжнародних організацій. Перейшла за посиланням, ввела дані своєї банківської картки, після чого з рахунку зникло майже 3 тисячі гривень. Разом з грішми зникло і оголошення про виплати.

У 53-річної жительки Летичівської територіальної громади з картки зникло 39 тисяч гривень після переходу з Телеграма за посиланням про соціальні виплати.

Ще одна 30-річна жителька тієї ж громади втратила 1800 гривень. Гроші зникли з банківської картки після переходу з Фейсбука за посиланням про можливість отримання матеріальної допомоги», – інформують у поліції Хмельницької області.

Правоохоронці нагадують: у зв’язку з ситуацією в країні, з’явилася низка додаткових соціальних виплат для вразливих категорій населення, які здійснюють як державні установи, так і різноманітні благодійні фонди і організації. Проте потрібно бути дуже обережними під час оформлення заявок на такі виплати, щоб не потрапити на вудку шахраїв.

• Використовуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел — сайтів міністерств, відомств і т.п. Ніяких соціальних мереж і месенджерів.
• Уважно перевіряйте адресу офіційного сайту, адже один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фальшивий сайт, створений спеціально для шахраювання.
• Не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
• Якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку (номер «гарячої лінії» — на звороті картки).
• У разі підозри на шахрайські дії – невідкладно повідомте про це поліцію.

Читайте також: Привласнив гроші комунального підприємства: у Хмельницькому ув’язнили колишнього головного бухгалтера

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую