ye-logo.v1.2

Почав бити ногами: Ананьєв розповів суду обставини його побиття у хмельницькому храмі

Кримінал 2470
Наступне засідання у цій справі призначене на 29 червня
Наступне засідання у цій справі призначене на 29 червня. Фото: автора

Постраждалий переконує, що не він перешкоджав богослужінню, а іподиякон, який розпочав бійку.

Сьогодні, 7 червня, Хмельницький міськрайонний суд розглядав справу побиття учасника російсько-української війни Артура Ананьєва у місцевому храмі. В завдані йому легких тілесних ушкоджень звинувачують іподиякона Ігоря Слободяна. Поки що орган правосуддя заслухав покази постраждалого. Той розповів, хто його побив та за яких обставин. Натомість Ігор Слободян зазначив, що не визнає своєї провини. А покази даватиме лише після того, як будуть заслухані усі свідки та розглянуті усі докази.

За словами Артура Ананьєва, близько 10-ї ранку 2 квітня він прийшов у Свято-Покровський кафедральний собор. Спершу поставив свічку за упокій полеглих воїнів. Побачивши, що робиться у храмі, звернувся до присутніх: «скільки ще має загинути людей, щоб ви перестали молитися московському патріархату». Договорити цю фразу він не зміг, адже до нього прибіг Ігор Слободян.

Обвинувачений схопив його за плечі й завдав три удари ногою в ділянку гомілки. Артур Ананьєв почав відходити. Тоді Ігор Слободян з кількома людьми притисли його до стіни церкви й почали тиснути на шию. Опісля вони викрутили постраждалому руки, вивели у «передбанник» та кинули на підлогу. Там він вдарився скронею об поріг.

«Ігор Слободян навалився на мене усією масою свого тіла. Я сказав йому, що не маю чим дихати. На це він відповів, процитую: «Мені насрати, що ти маєш чи не маєш, чмо». Згодом Слободян сказав зачинити двері. Опісля завдав долонею два удари по обличчю. Далі взяв якусь ганчірку й двічі вдарив мене нею, після чого в мене з носа потекла кров», — розповів Артур Ананьєв.

Він додає, що скрученим він пролежав на підлозі близько п’яти хвилин. Опісля відпустили й він вийшов на двір. Конфлікт завершився, коли приїхала патрульна поліція.

Прокурор та захисник обвинуваченого Роман Косюк запитали в Артура Ананьєва, хто ще його бив. Той відповів, що ще два удари по обличчю йому завдав громадянин Третяк. Припускає, що могли до цього бути причетні й інші люди. Однак він стверджує, що основні тілесні ушкодження йому завдав саме Ігор Слободян.

Захисник обвинуваченого натякає, що Артур Ананьєв зірвав богослужіння

Роман Косюк спробував задати постраждалому кілька питань, які суддя відхилив як такі, що не мають прямого стосунку до справи. Зокрема, чи він був членом громадської організації «Фенікс» та чи є парафіянином Свято-Покровського кафедрального собору.

Опісля задав ще кілька питань, якими натякав, що постраждалий свідомо чи несвідомо зірвав богослужіння. Зокрема, питав, чи Артур Ананьєв усвідомлював, що у храмі триває богослужіння? Якщо так, то з якою ціллю, він промовив слова, що спричинили конфлікт? Постраждалий відповів, що фактично це був «порив душі», викликаний обуренням через дії представників московського патріархату.

Крім того, Роман Косюк питав, чи Артур Ананьєв облив священника водою. Той заявив, що «ніяких активних дій у храмі не вчиняв». Також відповів, що не штовхав священника й не вважає, що своїми діями не перешкоджав проведенню богослужіння.

«Слободян був на іншому кінці кафедри. Коли він перебігав, то штовхнув священника, який читав молитву. Через це й кажу, що службу зірвав не я зі своїм закликом, а Слободян, який почав завдавати ударів», — пояснив постраждалий.

Заявлено цивільні позови: скільки коштів хочуть стягнути з Ігоря Слободяна

Під час сьогоднішнього судового засідання захисники Артура Ананьєва оголосили цивільний позов. Вони хочуть, щоб Ігор Слободян сплатив їхньому клієнту за завдану матеріальні та моральну шкоду. Їх загалом оцінили у понад 237 тисяч гривень. Левова частка, 200 тисяч гривень, припадає саме компенсацію спричиненої йому моральної шкоди.

Крім того, прокурор попросив суд стягнути з Ігоря Слободяна понад п’ять тисяч гривень на користь державного та міського бюджетів. Так він компенсує 11 днів перебування Артура Ананьєва в стаціонарі Хмельницької міської лікарні.

Нагадаємо, що Ігоря Слободяна звинувачують у скоєнні проступку, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України — умисне легке тілесне ушкодження. Якщо його провину доведуть у суді, йому може загрожувати 850 гривень штрафу, або 200 годин громадських робіт, або до одного року виправних робіт.

Наступне засідання у цій справі призначене на 29 червня. Тоді заплановано допитати свідків події.

Читайте також: П’яного водія, який протаранив блокпост під Хмельницьким, позбавили волі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую