ye-logo.v1.2

Заперечувала агресію рф і провокувала релігійну ненависть: Вікторії Кохановській загрожує ув'язнення

Кримінал 2637
Експертиза підтвердила факти підривної діяльності Вікторі Кохановської
Експертиза підтвердила факти підривної діяльності Вікторі Кохановської. Фото: СБУ України

СБУ повідомила кам'янчанці про підозру.

Кам'янчанці Вікторії Кохановській, яка провокувала сутички і релігійну ворожнечу під час масових акцій у Києво-Печерській лаврі, СБУ повідомила про підозру.

«Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одну проросійську пропагандистку, яка публічно заперечувала збройну агресію рф і провокувала релігійну ненависть. Фігурантка брала активну участь у провокаціях на території Києво-Печерської лаври наприкінці березня і на початку квітня 2023 року», - йдеться у повідомленні.

Тоді прихильниця моспатріархату «розганяла» у соцмережах власні відеостріми, в яких підбурювала людей чинити спротив законним діям правоохоронців та ображала релігійні почуття українців.

«Крім того, на власній сторінці у фейсбуці фігурантка заперечувала факти російської збройної агресії й називала війну в Україні «внутрішнім громадянським конфліктом». Також вона викладала у соцмережі власні псевдопрогнози про «невідворотність» захоплення всієї території нашої держави і намагалась дискредитувати українських захисників», - додають в СБУ.

У подальшому цей контент підхоплювали російські телеканали та інтернет-ресурси, які подавали викривлену інформацію як позицію пересічних громадян України.

Експертиза підтвердила факти підривної діяльності фігурантки на користь країни-агресора. Під час обшуку за місцем проживання зловмисниці у Києві виявили комп'ютерну техніку, яку вона використовувала у злочинних діях.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за частною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України виражене у представленні її як внутрішнього громадянського конфлікту).

Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігурантки та обрання їй запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисниці загрожує тюремне ув'язнення з конфіскацією майна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую