ye-logo.v1.2

“Якщо до дітей постійно приїжджають, вони розуміють, що потрібні”

Допомога 4821
 Акція “Сонце для всіх” принесла багато приємних вражень - і організаторам, і діткам.
Акція “Сонце для всіх” принесла багато приємних вражень - і організаторам, і діткам.. Фото: надане організатором

Організатор благодійної акції “Сонце для всіх” запрошує охочих додати у життя учнів школи-інтернату трішки доброти і радості.

У рамках цієї акції волонтери зберуться разом, щоб 14 грудня відвідати Солобковецьку спеціалізовану школу-інтернат для дітей з вадами фізичного або розумового розвитку. Крім подарунків, діткам готується ще й цікава програма: пісні, танці, уроки творчої майстерності, а тому закликають усіх небайдужих долучитися до акції.
“До діток ми вже їдемо усьоме, раніше їздили до інших. У цій справі дуже важлива регулярність, бо багато хто займається благодійністю один раз і напоказ. А дітям важливо бачити, що до них приїжджають ще, і ще. В іншому разі, в них може виникнути відчуття, що вони не сподобались. Якщо до дітей постійно приїжджають, вони розуміють, що з ними цікаво, що вони потрібні - це підвищує самооцінку”, - розповідає організатор, керівник дому танцю “Латинич” Олексій Сорокін.
Дім танцю “Латинич” втілює у життя різноманітні благодійні проекти. Акція “Сонце для всіх” розпочалася ще минулого року та принесла багато приємних вражень та користі - і організаторам, і діткам.
“Ми намагалися створити не просто дім танцю, куди б люди прийшли, потанцювали і пішли, а певний творчо-ініціативний осередок, щоб дати їм можливість самореалізовуватись. Одне з прагнень учнів нашого клубу – це робити щось хороше. Ми подумали, що людей, які хочуть допомогти, є багато, але потрібно, щоб це бажання дійшло до стадії реалізації. І створили проект “Сонце для всіх”, в рамках якого обираємо підопічних діток і намагаємось їм всіляко допомагати”, - каже організатор.

Волонтери не тільки відвозять подарунки, а й намагаються працювати з дітками

Як пояснює Олексій, школу-інтернат у Солобківцях обрали з двох причин. По-перше, тому, що це село далеко від міста, і там рідше бувають волонтери. Адже дуже часто благодійність деяких людей торкається лише географічно близьких об’єктів, щоб далеко не їздити, сфотографуватися і забути. По-друге, волонтерам сподобалось ставлення керівництва до їхніх ініціатив.
“Коли ми їздимо, то не тільки відвозимо щось, а намагаємось працювати з дітьми. Як показує практика, це непогано виходить. Керівництво сприяє у цьому: нам проводили екскурсії, знайомили з дітьми. Тобто, між нами і дітьми був посередник, а це дуже добре, бо напряму іти до діток дуже важко, вони не звикли до такого спілкування. Бувало, що в інших закладах нас сприймали, як “подарункодарувачів”. Мовляв, іграшки привезли - до побачення, ви нам не цікаві. У цьому інтернаті дітки дуже відкриті, цікавляться нами, люблять, коли цікавляться ними. Вони розповідають нам про себе, чим займаються, діляться успіхами. Там багато творчих дітей і дуже розумних”, - каже Олексій Сорокін.
Однією з основних ідей проекту, за його словами, була домовленість не відвідувати дітей лише перед святами, бо тоді для піару і так приїздить багато політиків чи працівників різних установ. А дуже важливо, щоб діти розуміли: до них їдуть не тільки тоді, коли є привід, а просто, щоб поспілкуватися.
“Сумую, коли довго не бачу цих дітей. З ними надзвичайно цікаво, в багатьох моментах набагато легше, ніж з дорослими. Такі візити - це натхнення, саме тому з нами їдуть багато творчих людей: вони заряджаються від них енергією для нових ідей. Можна сказати, що це — школа “муз”. Важко дівчатам: вони як майбутні матері, переймаються долею цих учнів”, - пояснює волонтер.
Таку акцію розпочали ще минулого року, відтоді волонтери навідуються до школи-інтернату постійно. Інформацію про захід поширюють через соціальні мережі. Відгукується на заклик багато творчих колективів і просто небайдужих людей. Спонсори зазвичай не хочуть розголосу, в основному, це учні клубу та різних спортивних і артистичних закладів Хмельницького, які підтримують проект. Щоразу, залежно від мети поїздки, до дітей їдуть інші люди, усі, хто хоче поділитися турботою, знаннями, творчістю із дітьми.

Діти під час зустрічей хваляться своїми досягненнями

“Команду ми підбираємо, враховуючи конкретну мету поїздки. Якщо треба просто щось подарувати — це одні люди, якщо ще показати якесь шоу — інші. Програми, які ми возимо, дуже цікаві. Діти не акцентують увагу на подарунках, вони питають: чи приїхав “вогонь”, чи є дівчина, яка малює на обличчі тощо. Ми влаштовуємо майстер-класи, щоб вони побачили, що самі можуть створювати цікаві речі. Адже основна проблема в таких закладах — що буде робити дитина після закінчення школи, як вона зможе влаштувати себе у житті. Ми показуємо діткам, що вони потрібні, і те, що вони роблять, може бути цікавим для інших. Це неоціненний досвід для дітей, набагато більший, ніж просто отримати подарунок”, - переконаний Олексій Сорокін.
Під час таких зустрічей діти хваляться своїми досягненнями, розповідають, як вони зросли в особистому плані. А волонтери показують їм свою програму: пісні, танці, майстер-класи.

Охочих запрошують додати у життя цих діток трохи тепла

“До дітей їдуть небайдужі творчі люди. До прикладу, з нами був і професійний барабанщик, і відомі артисти, і програміст, який навчав дітей основам програмування. Усім дуже сподобалась дівчина, яка розмальовувала обличчя, вони навіть у черги шикувались на цей майстер-клас”, - додає організатор.
Олексій Сорокін запрошує охочих додати у життя діток трошки доброти і радості. Для цього в дім танцю “Латинич” можна принести: одяг (в тому числі – білизну), душові аксесуари (гелі для душу, рушники, зубні щітки/пасти, мило тощо), гроші (на зібрані кошти буде придбано найбільш необхідні речі для малих) і канцелярію. До проекту також запрошують творчих людей, які можуть провести дітям майстер-класи, фотографів і відеооператорів, водіїв з транспортом і усіх, хто може поїхати до діток та подарувати їм трішки тепла.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую