ye-logo.v1.2
17 Лютого, 2020

Хмельницькі ліцеїсти для бійців АТО: у будні сушать овочі, на вихідні збирають гроші

Допомога 3085
Волонтерською діяльністю учні ліцею займаються добровільно
Волонтерською діяльністю учні ліцею займаються добровільно. Фото: З архіву Хмельницького професійного ліцею

Надійний тил українським солдатам забезпечують учні та викладачі Хмельницького професійного ліцею.

У час, коли на Сході України фактично іде війна, все більше небайдужих людей прагнуть різними способами допомогти солдатам, які зараз воюють у зоні АТО. Серед них – учні, викладачі та майстри Хмельницького професійного ліцею.
Двічі на тиждень ліцеїстів можна зустріти у хмельницьких супермаркетах, де вони у вільний час збирають продукти та гроші для бійців АТО. «Щоп'ятниці та суботи вже багато місяців ми збираємо гроші, продукти для наших солдат у двох супермаркетах міста, - розповідає викладач ліцею Василь Легкий. - Ця справа у нас добровільна, учні самі обирають чи хочуть вони займатися волонтерством. Але відзначу, що всі діти охоче допомагають».
Кожного разу збирати гроші на вихідних йдуть інші добровольці. А от у будні волонтерська робота у ліцеї «кипить». Вже п'ять місяців бійці АТО отримують від хмельницьких ліцеїстів сушені овочі для швидкого приготування борщів на передовій. «Ми маємо від Благодійного Фонду «Центр Добриня» сім сушарок для овочів, який надає також і самі продукти. Ми ж їх подрібнюємо, натираємо, а потім сушимо, – ділиться старший майстер ліцею Алла Камлюк. – У нас це безперервний процес. Сухі харчі ми передаємо назад фондові, на заміну отримуємо нову партію овочів, які треба сушити. Вимикаємо сушарки хіба тільки на ніч».

Ліцеїсти виготовляють патріотичні обереги, які продають на благодійних ярмарках


Учні, які навчаються на кравців у ліцеї, протягом трьох місяців шили камуфляжні військові форми для воїнів української армії. В зимовий період, коли виникла необхідність солдатам використовувати маскувальні засоби, ліцеїсти плели білі сітки та шили маскувальні штани і чохли на каски. А близько місяця тому снайперам на передову вони відправили костюми «кікімори».
Хмельницькі учні-волонтери разом з майстрами навчилися виготовляти переносні пічки, щоб обігріти солдатів взимку. «З настанням холодів, коли в зоні АТО виник дефіцит засобів обігріву, ми почали виготовляти переносні пічки на твердому паливі для обігріву бліндажів, – зазначає директор ліцею Станіслав Григорій Васильович – Для їх виготовлення використовувались непридатні для вжитку газові балони та листовий метал. Таким чином бійці на передовій отримали шість «буржуйок».

60 пасок і чотири відра голубців — великодній подарунок для бійців від ліцеїстів


Крім матеріальної допомоги, бійцям АТО дуже важливо відчувати й моральну підтримку. Для цього учні ліцею активно відгукнулись на акцію «Напиши листа солдату», «Подаруй книгу солдату», «Оберіг для захисника». Волонтери самостійно виготовили обереги, патріотичні сувеніри та листівки, які потім продали на благодійному ярмарку, а кошти передали на підтримку Збройних Сил України.
Навіть в умовах війни на Сході України, на мирній території теж залишається багато тих, хто потребує допомоги. Щоб підтримати їх, учні-волонтери шиють постільну білизну для людей похилого віку Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці, надають посильну допомогу дітям з Хмельницького спеціалізованого дитячого будинку.

Пошивом речей для бійців АТО зазвичай займаються старші курси

Гроші за вилучені сувеніри ліцей передає на допомогу солдатам
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую