ye-logo.v1.2

Врятувати людське життя: хмельничан запрошують здати кров

Допомога 1682
Колективна здача крові відбуватиметься на базі обласної станції переливання крові
Колективна здача крові відбуватиметься на базі обласної станції переливання крові. Фото: ілюстративне xvatit.com

У рамках соціального проєкту.

З червня цього року в Хмельницькому діє соціальний проєкт «Мій донор». Започаткували його члени Молодіжної громадської ради з метою встановлення контакту «донор-реципієнт» та швидкого порятунку людського життя. Раніше активісти організували колективні здачі крові груп хмельницьких курсантів і студентів. Цього разу запрошують долучитися всіх небайдужих хмельничан.

«Ми розпочали свою діяльність з нагоди всесвітнього Дня донора. Тоді залучили близько сотні людей з прикордонної академії. Далі вирішили зробити подібні акції систематичними і сформувати сталу базу донорів Хмельницького. Два тижні тому ходили здавати кров зі студентами ХКТЕІ. Цього четверга ми плануємо залучити всіх жителів міста, – розповідає координаторка проекту «Мій донор» Валерія Стасюк. – Завдяки базі, яку ми плануємо сформувати, у нас буде зв’язок з хмельничанами, які вже займались донорством. Тому коли буде потрібна кров певній людині, ми зможемо оперативно поширити цю інформацію і знайти донорів».

Як повідомляють координатори, хмельничани можуть долучитися до ініціативи та стати донором у четвер, 7 листопада. Колективна здача крові відбуватиметься на базі обласної станції переливання крові (вулиця Сковороди, 29) о 9-ій годині. Попередньо учасникам потрібно зареєструватися. Долучитися можуть дорослі хмельничани із будь-якою групою крові та резус-фактором.

Хто може бути донором і як до цього підготуватися?

Донором крові може бути людина з 18 років. В донори не приймають з вагою менше 50 кг, гемоглобіном нижче 120, артеріальним тиском вище 170/100. Повторно здавати кров можна через 60 днів.

Напередодні, перед здаванням крові необхідно повечеряти, але відмовитись від жирної їжі, молочних продуктів. Можна вживати солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, варені крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральну воду, овочі, фрукти (крім бананів).

За 48 годин до здавання крові не вживати алкоголю. Пити більше рідини. Не вживати ліки, особливо, які містять аналгін, аспірин за 72 години до процедури. Не курити за дві години до та після процедури.

Після процедури здачі крові потрібно відпочити 10 хвилин. Випити солодкий чай, з’їсти щось легке. У цей день краще уникати надмірних фізичних навантажень. Не вживати алкоголю протягом восьми годин. Протягом наступних двох діб регулярно та добре харчуватися та вживати багато рідини.

Читайте також: Термінової допомоги потребує школярка з Волочиська.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую