ye-logo.v1.2

Власникам житла, які безкоштовно приймають переселенців, виплачуватимуть гроші

Допомога 8759
Виплати будуть надходити щомісячно
Виплати будуть надходити щомісячно . Фото: ілюстративне з архіву

Держава компенсує витрати на комунальні послуги.

Уряд розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Ним врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло. Крім того, передбачена фінансова підтримка людей, які безоплатно прихистили переселенців. Про це повідомляють у прессдужбі Хмельницької ОДА.

«Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку. Ці гроші передбачені для компенсації витрат на комунальні послуги», – йдеться у повідомленні.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію.
Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.

«Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.

Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток», - пояснюють у пресслужбі.

Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, в обласному центрі переселенцям пропонують безкоштовне професійне навчання та безкоштовні IT-курси. Крім того, у Хмельницькому хочуть збудувати нове житло для переселенців. Також у місті працює кілька локацій, де люди з інших областей можуть безкоштовно взяти одяг і взуття.

Читайте також: «Ми мали врятувати дітей» – дорога з Харкова до Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую