ye-logo.v1.2

Речі для переселенців – пункти видачі та збору одягу в Хмельницькому

Суспільство 20136
З собою вимушеним переселенцям потрібно взяти паспорт
З собою вимушеним переселенцям потрібно взяти паспорт. Фото: автора

У місті працює кілька локацій, де люди з інших областей можуть безкоштовно взяти одяг і взуття.

«Ви з якого міста? З Харкова? Проходьте, вибирайте речі. Ні, паспорт потім покажете, коли знайдете необхідне».

Нині культурні споруди в Хмельницькому стають так званими центрами гуманітарної допомоги. Пункти видачі речей для переселенців відкрили у філармонії, виставковій залі художньої школи, театрі Старицького. Тепер сюди масово приходять люди, які були вимушені покинути свої домівки, тікаючи від бойових дій.

Поки жінки перебирають одяг, шукаючи потрібні розміри, малеча грайливо бігає поміж рядами з вішаками. Зараз вони посміхаються, зачіпають один одного, безтурботно розглядають іграшки на полицях. Хоча багато з них ще зовсім недавно днями сиділи в укриттях під звуки вибухів.

«Ми вчора стіл посунули, а дитина, яка була в кімнаті, злякалася. Вона в ступорі застигла від звуку. Їхня родина шість днів просиділа в підвалі», - розповідають працівниці пункту в філармонії.

Частину одягу розвісили на вішаки, інший розклали на столах.

Речі для вимушених переселенців тут видають лише другий день. Але за півтори доби скористалися допомогою вже понад пів сотні людей. Ті, хто потребує, можуть безкоштовно взяти дитячий і дорослий одяг, взуття, іграшки.

«Люди приходять, плачуть. Ми з ними плачемо. Вони нічого зайвого не візьмуть. Лише те, що їм треба на зараз. Вчора прийшла дівчина в дубляночці. Кажемо: «Може другу куртку візьми, легшу». А вона каже: «Ні. З нами ще інші приїхали, їм теж треба», - говорить Алла Печуркіна.

Працівниці пунткту видачі одягу продовжують викладати речі.

Жінка працює в Державному архіві, але поміж основною роботою допомагає організувати процеси в пункті допомоги.

«Я записую з яких міст люди, які беруть речі. От приходять наче разом, а міста в них різні. Запитую і вони розповідають, що в підвалі разом сиділи, так тепер як сім’я. Або їхала машина, місце в салоні було, то забирали з собою інших. Одна жінка розповіла, що приїхала з дитиною, а замість речей взяла кота. Є люди приходять, що сіли сім чоловік в машину, одну сумку взяли і поїхали. Тому їм все потрібно»,- додає вона.

Читайте також: Народжена в бомбосховищі – як у Хмельницькому в укриттях з’являються малюки

Гуманітарну допомогу привезли з-за кордону, приносять також пакети з необхідним й хмельничани. У пункті речі від містян радо приймають. Лише наголошують, щоб приносили все випране, і зазначають: наразі є потреба в зошитах. Діти-переселенці запитують про канцелярію, але її поки в них немає.

Людей, яким видали одяг, записують у журнал. Перед тим перевіряють паспорти.

Крім обласної філармонії, подібні пункти з новими та вживаними речами відкрили й в інших місцях у Хмельницькому. Аналогічний центр раніше запрацював у приміщенні художньої школи.

В театрі Старицького з понеділка, 21 березня, функціонуватиме Банк одягу від організації «Червоного Хреста». Є одяг зимовий та демісезонний для дорослих і дітей. Речі передані закордонними партнерами.

На вулиці Шевченка в приміщенні колишнього магазину «Галич» волонтерське об’єднання «Захист» відкрило соціальний магазин. Наразі там можна отримати: жіночий, дитячий, чоловічий одяг, взуття, постільну білизну, подушки, ковдри та покривала, іграшки, дитяче харчування та пляшечки, підгузники, засоби гігієни для жінок. Також (за наявності) можна отримати дитячі візочки та крісла.

Люди проходять у пошуках весняного одягу.

 Багато шукають речей для дітлахів.

ПЕРЕЛІК ПУНТКІВ БЕЗКОШТОВНОЇ ВИДАЧІ РЕЧЕЙ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ:

  • Філармонія (Гагаріна, 7). Графік роботи: щоденно з 10:00 до 17:00. Хмельничани можуть приносити свої речі.
  • Виставкова зала художньої школи (Проскурівській, 67). Графік роботи: щоденно з 9:00 до 18:00. Хмельничани можуть приносити свої речі.
  • Театр Старицького (Соборна, 60) – Банк одягу від «Червоного Хреста». Розпочне діяти 21 березня. Графік роботи з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 17:00.
  • Соціальний магазин «ДоброЗАХИСТ» (Шевченка, 3). Графік роботи: щоденно з 11:00 до 15:00. Хмельничани можуть приносити також свої речі.

З собою переселенцям потрібно мати паспорт.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую