ye-logo.v1.2

На Хмельниччині триває операція "Новорічна ялинка"

Економіка 6935
Жива ялинка радуватиме око значно довше.
Жива ялинка радуватиме око значно довше. . Фото: картинки.cc

Аби забезпечити держаний контроль над охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень, над заготівлею, реалізацією ялинок у передноворічний період 2012 року, Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області видано наказ про проведення операції “Новорічна ялинка-2012".

Акція стартувала 1 грудня і триватиме до кінця місяця. Аби запобігти порушенню природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок до операції долучилися працівники органів внутрішніх справ та державної лісової охорони. Про це розповіли у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Згідно з наказом, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища постійно проводитимуть перевірки лісогосподарських підприємств області на предмет дотримання норм та лімітів при заготівлі новорічних ялинок, рейдові перевірки по виявленню незаконного перевезення новорічних ялинок, а також здійснюватимуть контроль за дотриманням правил торгівлі, законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах області.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).

Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами складають:

- в межах населених пунктів – від 320 грн. до 880 грн за дерево в залежності від діаметра;

- за межами населених пунктів - від 173 грн. до 1607 грн. за дерево в залежності від діаметра.

Крім того, попереджаємо, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами.


Довідково:

У природі кожне дерево, проживаючи відведений йому вік займає певну ділянку і виконує певні функції, зокрема поглинає вуглекислоту та шкідливі речовини, що надходять у атмосферу з викидами автотранспорту та промислових підприємств та виділяє у повітря кисень.

1 га хвойних дерев виділяє 30 т кисню на рік (не враховуючи фітонцидів), а 1 га ялинового лісу забезпечує річну потребу людини в кисні.

Якщо ви вже вирішити купити «живу ялинку», не забудьте поцікавитись наявністю клейма на деревах, що вам пропонують! Купляйте (якщо вже вирішили купувати) ялинки лише на офіційних ялинкових базарах, адже на них як правило продаж ведуть офіційні представники лісгоспів. Також треба знати, що лісники дерев ніколи не рубають. Лише пиляють. Тому, коли продавець новорічних ялинок пропонує вам зрубане сокирою – це точно плід браконьєрських рубок.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую