ye-logo.v1.2

Земля дає свій прибуток

Економіка 2183
Фото: km.sts.gov.ua

Подільські землевласники та орендарі землі минулого року поповнили місцеву казну на 170 мільйонів гривень.

Таку суму плати за землю, за повідомленням ДПС Хмельниччини, на протязі року мобілізовано з платників – юридичних осіб податковими органами Хмельниччини. Це на 35 мільйонів гривень перевищує рівень 2011 року. Бюджетні призначення при цьому перевиконані майже на 12 відсотків.
Примітно, що три чверті надходжень до бюджету забезпечують саме орендарі земельних ділянок. І хоч загальна сума надходжень орендної плати склала 127,8 мільйона гривень, що на 32,2 мільйона гривень більше порівняно з 2011 роком, місцеві бюджети тут і досі продовжують втрачати їм належне через недотримання платниками та місцевими громадами вимог законодавства.
«Податковими органами області проводиться постійний моніторинг укладених договорів оренди земель державної та комунальної власності на предмет відповідності розміру орендної плати вимогам статті 288 Податкового Кодексу України. У разі виявлення порушень ми надсилаємо звернення до органів місцевого самоврядування, аби вони переглянули раніше укладені договори оренди», – розповідає завідувач сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПС у Хмельницькій області Світлана Відлацька.
Нагадаємо, що Податковий кодекс передбачає сплату орендної плати у розмірі трьох відсотків від нормативної грошової оцінки землі, тоді як до прийняття головного податкового документу ставка цього податку становила один відсоток. На жаль, окремі органи місцевого самоврядування області не поспішають прийняти на своєму рівні відповідні рішення та переукласти договори зі своїми орендарями за новою ставкою, втрачаючи при цьому важливий ресурс для наповнення казни місцевої громади.
Однак внаслідок проведеної податківцями роботи протягом минулого року місцеві ради переглянули та внесли зміни у 44 договори оренди юридичними особами земель державної та комунальної власності. У результаті додаткові надходження до бюджету склали більше 1,5 мільйона гривень. Найбільш результативною, за словами Світлани Відлацької, тут стала діяльність податкових органів та органів місцевого самоврядування у Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Славутському, Старокостянтінівському районах та м. Нетішині.
Також турбує митарів і те, що за рядом суб’єктів господарювання залишаються борги по платі за землю. Загальна сума боргу, втім, за останні місяці істотно знизилася і наразі складає 6,2 мільйона гривень. Але понад дві третіх цієї суми заборгували близько десятка досить великих і відомих підприємств краю, і борг цей залишається за ними уже тривалий час.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую