ye-logo.v1.2

На часі - легалізація трудових відносин

Економіка 2384
Фото: adm.km.ua

Під головуванням Василя Ядухи відбулося спільне засідання регіонального комітету з економічних реформ і ради вітчизняних та іноземних інвесторів при облдержадміністрації

На засіданні опрацьовано завдання щодо економічного розвитку області в контексті Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, дієвого інструменту виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», що започаткувала проведення структурних змін в економічному та соціальному житті країни шляхом підвищення ефективності державного управління, модернізації базових галузей економіки, формування сприятливого економічного середовища для розвитку бізнесу та приватної ініціативи. Про це інформує Хмельницька ОДА.
Віхою для досягнення мети та поштовхом для подальшого розвитку країни є Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, проект якої схвалено на засіданні Уряду 27 лютого 2013 року. Стратегічною метою розвитку України є побудова сильної та сучасної європейської демократичної держави з потужною економікою, яка б забезпечувала гідне життя кожному громадянину України. Тут першочергове значення належить економічному зростанню, що дозволить нам вирішувати соціальні проблеми, забезпечити зростання добробуту. Подальше зростання ВВП, експорт продукції, збільшення кількості робочих місць, розвиток малого та середнього бізнесу, виведення економіки з тіні, легалізація трудових відносин - це пріоритети нашої роботи в контексті виконання Програми активізації розвитку нашої держави”, - зауважив Василь Ядуха, голова обласної державної адміністрації, голова регіонального комітету та ради інвесторів, відкриваючи засідання.
«У нас немає на меті закривати і скорочувати, потрібно оптимізувати в тих напрямках, які б дали можливість людям отримувати якісні і доступні медичні послуги. Сьогодні у 18 з 20 районів та містах Кам’янці-Подільському і Хмельницькому прийнято рішення щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги як юридичних осіб. У 2012 році в 19 центральних районних лікарнях створено Центри первинної медико-санітарної допомоги як структурні підрозділи. Це питання і надалі перебуває у полі зору влади», - сказав Василь Ядуха.
Заступник голови обласної державної адміністрації, відповідальний секретар комітету Леонід Гураль доповів про завдання для досягнення економічного розвитку області в контексті виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яку з метою запровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей економіки та активізації її розвитку, на виконання доручення Президента України Віктора Януковича, розробив на найближчі два роки Уряд.
Одними із головних засобів досягнення цієї мети, переконаний Василь Ядуха, є суттєве зменшення тиску з боку державних органів, і, у першу чергу, за рахунок скорочення кількості перевірок суб’єктів господарювання, побудови безконфліктної моделі взаємин контролюючих органів з бізнесом. 
Характеризуючи заходи, що вживаються відповідними компетентними органами на території області, він зауважив, що не можна охарактеризувати їх достатньо ефективними, зважаючи на те, що основна увага при виявлені порушень законодавства контролюючими органами приділяється суб’єктам, що зареєстровані в установленому Законом порядку та працюють в правовому полі України. При цьому, ігнорується існування “тіньових” суб’єктів господарювання: підпільні цехи, незареєстровані торгові місця, нелегальні пасажирські перевезення.
В економічній політиці пріоритетними є наступні напрями: підвищення конкурентоспроможності економіки та покращення інвестиційного клімату, підтримка національного товаровиробника та реалізація політики імпортозаміщення, розвиток високотехнологічних секторів економіки та стимулювання перетворень у стратегічних галузях, збільшення обсягів експорту українських товарів. В рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки легку промисловість визначено однією з пріоритетних. Найбільше легка промисловість постраждала від експансії імпорту, зокрема дешевого одягу та взуття.
Область має потужний потенціал у цій царині для економічного розвитку. Галузь представляють біля 60 малих та середніх підприємств, на яких працюють 3,5 тис. осіб, та близько 150 цехів, що належать фізичним особам-підприємцям. Сьогодні Хмельницька область є специфічною щодо умов діяльності підприємств легкої промисловості через велику кількість ринків, найбільші з яких зосереджені у м. Хмельницький. Проте, частка вітчизняної продукції на внутрішньому ринку складає близько 20%, отже існує значний потенціал для імпортозаміщення.
Під час засідання відбулося конструктивне обговорення питань, вирішення яких дасть поштовх економічному зростанню в регіоні, залученню продуктивних інвестицій, поліпшенню бізнес – середовища, що стане підвалинами вирішення питань у соціальній та гуманітарній сферах.
За результатами обговорення прийнято протокольне рішення. Цей захід став дієвим кроком у реалізації реформ в області. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую