ye-logo.v1.2

У Кам’янець-Подільській філії національного університету ДПС України відбулася конференція

Економіка 2512
Фото: km.sts.gov.ua

Науковці позитивно оцінили реформування податкової системи України.

Європейський досвід гармонізації процесів оподаткування в умовах глобалізаційних процесів та його імплементація в українських реаліях стали центральною темою третьої міжнародної науково-практичної конференції, що відбулась у Кам’янець-Подільській філії національного університету ДПС України за підтримки Державної податкової служби у Хмельницькій області. Про це інформує ДПС Хмельниччини.
Аби обговорити сучасні світові тренди у наповненні бюджетів до перлини Поділля – старовинного Кам’янця, який є піонером відкриття податкових сервісних центрів для бізнесу Хмельниччини, завітали представники провідних економічних шкіл держави та науковці з країн Європейського союзу.
За словами доктора юридичних наук, адвоката Європейського суду із захисту прав людини Давіда Аддае-Шнайдер-Менза наразі досвід оподаткування, як в старому так і новому світі, свідчить, що перед фінансовими й податковими органами усіх без виключення держав стоять багато в чому схожі проблеми. Передусім – це боротьба з нелегальною «економією» коштів на сплаті податків та виведенням капталів з національних економік у «офшори».
«Здебільшого цим «грішать» представники великого бізнесу та транснаціональні корпорації. Проте відсоток таких «непрозорих» платників на часі у Німеччині є незначним. Абсолютна більшість громадян сумлінно виконує свої зобов’язання перед бюджетом, адже федеральним урядом сформована чітка й зрозуміла система сплати податків з однаковими для всіх «правилами». Завдяки нещодавнім змінам у податковому законодавстві Україна також здійснила значний прогрес у спрощенні адміністративних процедур. Це визнала й міжнародна спільнота, переглянувши позицію України у рейтингах Світового банку», – відзначив гість з Німеччини.
Схвальну оцінку експерти дали й запровадженню податку на житлову нерухомість у державі, адже це реальний крок для зміцнення бюджетів місцевих громад, а відтак, власне, й економічної незалежності регіонів. До прикладу, в США й Канаді саме аналогічний збір забезпечує третину доходів місцевих бюджетів. І, хоч сьогодні у справлянні цього податку наявні «хвороби росту», в цілому – це актуальний та економічно обґрунтований хід, що має на меті уніфікацію податкових систем Європейського союзу та України.
«Практичним наслідком гармонізації процесів оподаткування для нашої держави є трансформація податкового й митного відомств у високоякісну сервісну структуру європейського зразка. У контексті виконання державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки ми продовжуємо активно працювати над удосконаленням своєї роботи за європейськими цивілізаційними трендами. Сьогодні результатом цих процесів на Хмельниччині став рівень добровільної сплати податків у 97 відсотків. Кардинальне ж скорочення кількості перевірок у регіоні забезпечило майже 3 мільярди гривень надходжень до зведеного бюджету України у 2012 році. Сподіваюсь наукові розробки учасників конференції слугуватимуть подальшому зміцненню фундаменту системної й ритмічної сплати податків для наповнення, як казни держави, так і домашніх бюджетів українців», – відзначив наприкінці зустрічі завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Хмельницькій області Віктор Чиж.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую