ye-logo.v1.2

Хмельницькі аграрії на зерні заробили 38 мільйонів доларів

Економіка 2265
agravery.com
Фото: agravery.com

Попитом за кордоном користуються подільський горох, кукурудза, просо, пшоно, солод та соєві боби.

Саме за це збіжжя міжнародні торгівельні партнери сплатили сільськогосподарським виробникам регіону у 2013 році 38 мільйонів доларів США.
Найбільш популярними наші зернові у країнах Євросоюзу. Так, подільський горох та соєві боби цінують на ринках Польщі, Росії, Румунії, Узбекистану, Швейцарії, Італії, Нідерландів, Великобританії, Іраку та, навіть, Індонезії.
Кукурудза та просо з терен краю є конкурентними у Литві, Італії, Франції, Лівані та Ізраїлі.
Пунктом призначення подільської гречки стали Грузія, Азербайджан, Вірменія та Угорщина. А вирощений на Хмельниччині солод знайшов своїх покупців у Росії, Молдові, Грузії та Вірменії.
Разом з тим, бізнесмени Хмельниччини імпортували зернових культур на чотири мільйони доларів США. В основному підприємці купували насіння озимої пшениці та ячмінь.
«Аби поліпшити умови ведення бізнесу в державі, новий Митний кодекс значно спростив процедуру експорту зернових. Значно скоротився перелік дозвільних документів, які необхідні для вивозу збіжжя за кордон. Вже не потрібні жодні сертифікати про походження та якість, а також контракти, що мали засвідчуватись на біржі. Сьогодні моніториться лише проходження зерном фітосанітарного та радіологічного контролю. Завдяки «он-лайн» сервісам час оформлення експортної декларації нині складає лише 37 хвилин. У свою чергу це також один із вагомих чинників, що робить більш комфортним ведення міжнародної торгівлі підприємцями краю», – зазначає начальник Хмельницької митниці Міндоходів Олексій Бочко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую