ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

Чому за газ влітку платимо вдвічі дорожче, і кого потягнуть до суду газовики

Економіка 2908
Із коштів за спожитий природний газ, лише мізерна частка осідає на рахунках Хмельницькгазу, переконують предстаники відомства Віталій Рейда та Діана Андрощук
Із коштів за спожитий природний газ, лише мізерна частка осідає на рахунках Хмельницькгазу, переконують предстаники відомства Віталій Рейда та Діана Андрощук. Фото: автора

У «Хмельницькгазі» кажуть, зі зміною тарифу заборгованість населення суттєво зросла, але навіть високі тарифи не привід не платити за спожитий газ.

Про ціну

За два останні місяці ціна газу для населення збільшилася в 7 разів. На сьогодні діє дві ціни. В період з 1 травня по 30 вересня для населення діє єдина ціна на газ – 7, 188 грн за 1 куб.м.газу.
В опалювальний період, з 1 жовтня по 30 квітня, вартість природнього газу для населення, яке використовує його на опалення, підігрів води та приготування їжі, але в межах 200 куб.м., ціна становить 3,6 грн.
Для абонентів, які не використовують газ для опалення, а лише для підігріву води та приготування їжі ціна однакова протягом усього року – 7,188 грн за 1 куб.м.
Чому влітку газ коштує дорожче, ніж взимку заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда пояснити не може, каже «то не ми вирішуємо. Ціни нам затверджує Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг».
До речі, за словами начальника відділу економічного планування ПАТ "Хмельницькгаз" Діани Андрощук, з понад семи гривень сплачених споживачем, п’ять гривень надходить до НАК «Нафтогазу України», 1,4 гривні – податки на додану вартість, 16 копійок на обслуговування магістральних газопроводів і майже 60 копійок залишають на рахунках ПАТ «Хмельницькгазу».

Про лічильники

У тариф, який ми з вами платимо зі своєї кишені, закладена й вартість встановлення такзваних безкоштовних лічильників тим абонентам, у кого ще їх немає. Адже до кінця цього року, згідно з Законом України «Про комерційний облік газу», в усіх споживачів, що використовують блакитне паливо для плити і колонки, облгаз має встановити лічильники. У кого їх не буде – від газопостачання відключать, переконують в облгазі. На сьогодні ще 15% споживачів не мають лічильників, а щоб їх встановити потрібно 34,5 мільйонів гривень.
Один лічильник, який ніби то безкоштовно встановлюють абонентам, обходиться Хмельницькгазу у понад 2 тисячі гривень, з яких, як зізнаються у відомстві, трохи більше 600 гривень – собівартість приладу, а решта – оплата праці, додаткові ресурси на встановлення.
Закуповують лічильники на Рівненському підприємстві «Самгаз».

Про заборгованість

Населення боргує облгазу 68 мільйонів гривень. Ще 8-9 мільйонів гривень – бюджетні установи.
Газовики кажуть, з боржниками працюють постійно: попереджають, спілкуються, пробують реструктуризувати борг. Якщо ж усі ці методи не допоможуть – боржників потягнуть до суду.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую