ye-logo.v1.2

Чи є ажіотаж на американські долари та у якій валюті зберігають гроші хмельничани,

Економіка 1184

дізнавалися кореспонденти “Є Поділля”

Останнім часом поширюються чутки про те, що народ масово скуповує долари США, бо наче буде їх подорожчання. Ми вирішили дізнатися, чи це справді так, відвідавши банківські установи та поспілкувавшись з “мінялами” на ринку.
 У багатьох банках Хмельницького, куди ми заходили, біля кас з обміном валюти черг не було, та й самі касири казали, що все йде у звичному режимі. На пунктах обміну валют стояли лише поодинокі клієнти, які міняли долари на гривні, а не навпаки.
 У хмельницькому управлінні “УкрСибБанку” запевнили, що ажіотажу щодо закупівель хмельничанами доларів немає. “Долари США купують так, як і раніше: одного дня більше, іншого – менше. Суттєвого зростання попиту на валюту не спостерігається. До того ж, населення зберігає свій капітал у банку в гривнях, бо відсоткова ставка значно більша, ніж у іноземній валюті. Люди стали більше довіряти своїй, національній валюті”, – сказав начальник Хмельницького територіального управління “УкрСибБанк BNP Paribas Group” Руслан Барабаш.
“Є таке поняття як “сезонний попит” на валюту. Так буває кожної осені. Люди вже повертаються з відпочинку. Це, швидше, сезонне явище. Об’єктивних передумов, на мою думку, для різкого падіння гривні немає. Але в Україні неможливо бути впевненим на сто відсотків ні в чому, - вважає спеціаліст одного із хмельницьких банків Андрій Сербін. – Роздмухують чутки про різке зростання курсу долара ті, кому це вигідно. Штучний ажіотаж та паніка і стали причиною першого обвалу гривні. А ще, звісно, не забувайте про вибори. Ця подія завжди породжує “народні хвилювання”, очікування непередбачуваних наслідків”.
Однак протягом минулого тижня мало місце укріплення гривні на міжбанківському валютному ринку та його готівковому сегменті. За даними Нацбанку України,  офіційний курс гривні до долара США з початку місяця знизився на 0,12 % і становить 7,92 гривні за американський долар. Валютчики на ринках також не “скаржаться” на великий потік клієнтів. За їхніми словами, купують валюту ті, кому вона необхідна, зокрема для закупівлі товару за кордоном. Прогнозувати курс вони також не беруться. “Ми не знаємо, що буде з доларом до вечора, що вже казати про кілька днів”, – каже, продавець валюти Сергій. 
Щодо відомих хмельничан, то вони більше довіряють національній валюті. Зокрема, хмельницький художник Олег Демко не довіряє іноземній валюті. “Свої заощадження зберігаю у своїх роботах, речах старовини, які ніколи не падають в ціні... Звісно, якщо платять доларами, беру долари, якщо тугриками, то беру тугрики. Але довіряти американським доларам – це відголоски дев’яностих”, – каже пан Демко.
“Ви знаєте, у Бориса Олійника є такий вірш: “У поета завелися гроші... сміялися усі...”. Так і в мене. Скажу чесно, з доларами справ не маю. Довіряю гривні. Я поет-патріот, тому для мене це навіть символічно. Хотілося б, щоб гривня була міцна, підприємства працювали, а добробут кожного українця зростав!” – поділився хмельницький поет і вчитель Володимир Олійник.
Навіть хмельницький бізнесмен Віктор Вікарчук запевнив, що користується не доларами, а гривнями. Та й взагалі всі кошти постійно вкладає в справу, у нього вони не залежуються. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую