ye-logo.v1.2

Офшорна компанія з темним минулим продасть «Хмельницьктеплокомуненерго» навантажувач

Економіка 1709
Навантажувач мають поставити до 23 грудня
Навантажувач мають поставити до 23 грудня. Фото: constructioncayola.com

Міське комунальне підприємство уклало угоду вартістю майже 2,1 мільйони гривень

«Хмельницьктеплокомуненерго», за результатами аукціону, який відбувся 6 жовтня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Альфатех» на закупівлю навантажувача з телескопічною стрілою. Вартість товару склала 2 099 999,00 гривень. Про це повідомляє сайт «Верховенство права».

Всього в конкурсних торгах приймали участь чотири підприємства: ТОВ «Техноторг», ТОВ «Демікс», ТОВ «Альфатех», ТОВ «Укрспецтехінвест».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Техноторг» - 1 939 000,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 160 999,00 гривень. Проте, через відсутність сертифіката якості та технічного паспорту пропозиція учасника була правомірно відхилена.

Наступну по вигідності ціну, запропонувало ТОВ «Демікс» - 1 940 000,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 159 999,00 гривень. Підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Демікс» стала відсутність підпису та печатки на проекті договору, а також не заповнення учасником окремих пунктів цього договору.

Слід зазначити, що надання проекту договору з окремими незаповненими пунктами, без підпису та печатки не є вагомими підставами для відхилення пропозиції учасника. Саме такі помилки замовник визначив формальними відповідно до умов тендерної документації, оскільки вони не впливають на безпосередній зміст пропозиції та пов’язані виключно з її оформленням.

Отже, замовник використав формальну підставу та відхилив найвигіднішу пропозицію, переплативши при цьому зайві 159 999,00 гривень з бюджету.

Але й це ще не все. За допомогою аналітичної платформи «Youcontrol», яка займається дослідженням і моніторингом стану українських компаній і бізнес-розвідкою, громадській організації «Верховенство права» вдалося з'ясувати, що ТОВ « Альфатех» створене в 22 червня 2007 року із статутним капіталом 125 мільйонів гривен. Кінцевим бенефіціарним власником підприємтсва є офшорна компанія – «Альфатеховерсіз ЛТД», Нікосія, Республіка Кіпр.

Також ТОВ «Альфатех» у 2015-2016 роках виступало фігурантом кримінальних справ № 42015040030000108 та № 12015040030000026. До речі, остання кримінальна справа містить інформацію про те, що протягом 2013-2014 року на замовлення Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпропетровської міської ради та ряду комунальних підприємств, ТОВ «Альфатех» поставило будівельну техніку спеціального призначення за завищеною вартістю та невідповідної якості, на суму понад 170 мільйонів гривень. Частина зазначеної техніки, за інформацією слідчих органів, не відповідає специфікаціям за договорами, а також мали місце факти сплати бюджетних коштів за техніку, що ще не потрапила на митну територію України.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Хмельницької області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую