ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Мінімальна зарплата в 3200: без роботи залишаться більше 600 тисяч людей

Економіка 2713
За прогнозами НБУ, кількість безробітних в країні може зрости через підвищення мінімальної зарплати
За прогнозами НБУ, кількість безробітних в країні може зрости через підвищення мінімальної зарплати. Фото: ukr.media

Такий прогноз міститься в інфляційному звіті Нацбанку за січень.

За оцінками Національного банку України, зростання витрат на оплату праці, особливо для малого та середнього бізнесу, призведе до суттєвішого зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше. Про це сказано в інфляційному звіті НБУ за січень.

"Загальна чисельність працівників формального сектору економіки в 2017 році скоротиться на 9% порівняно з 2016 роком, - йдеться у звіті. - Внесок скорочення за рахунок підвищення МЗП (мінімальної заробітної плати - прим.ред.) становитиме 5.4 в.п. (або близько 630 тис. осіб). Зниження офіційної зайнятості буде непропорційним - більшою мірою відбудеться за рахунок МСП та ФОП, що насамперед пояснюється майже двократним збільшенням податкового тиску на підприємства на єдиному податку".

За прогнозами НБУ, загальна чисельність працівників формального сектору економіки в 2017 році може скоротитися на 9% порівняно з 2016 роком.

Нагадаємо, що ще в жовтні минулого року магістр Гарвардського університету, економіст Олег Устенко заявив "ТСН", що підвищення мінімальної зарплати до 3200 обійдеться малому бізнесу в додаткові витрати розміром 10 мільярдів гривень щороку. За словами Устенка, світовий досвід свідчить, якщо в країні прогнозують дефіцит бюждету на 3%, а мінімалку підвищують на 130%, це матиме свої наслідки. Зокрема, спричинить зростання рівня безробіття мінімум на 5%. Такої думки дотримувався і радник українського президента Лєшек Бальцерович. Він переконаний, що рівень доходів населення треба піднімати не за рахунок населення, а за рахунок економічного зростання в країні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую