ye-logo.v1.2
7 Червня, 2020

В Україні подорожчає газ для населення

Економіка 2998
Переглянути формулу обрахунку ціни на газ для населення вимагає Міжнародний валютний фонд
Переглянути формулу обрахунку ціни на газ для населення вимагає Міжнародний валютний фонд. Фото: veskr.com.ua

Ціни планують підвищити від 1 квітня.

Уряд розробив нову формулу перегляду тарифів на газ для населення і вже від 1 квітня планує підвищення на понад 8%, повідомляє ТСН.

Документ передбачає, що від 1 квітня можуть повністю відійти від принципу визначення ціни газу для населення і перегляду її кожні шість місяців залежно від вартості імпортного паритету.

Вартість газу пропонують визначати не двічі, а раз на рік – від 1 квітня. Вона формуватиметься як середньоарифметична ціна імпортного газу на німецькому газовому хабі (NCG) без урахування вартості транзиту до кордону України (Hub) - за шість місяців попереднього року – від 1 квітня до 30 вересня і переводиться в гривню за курсом, чинним на період закупівлі.

Відповідно до такої формули газ для населення через два з половиною місяці може подорожчати на 8,3% - від 4942 гривень за тисячу кубометрів до 5352 гривень. Діятиме вона до 1 квітня 2019 року. Про це пишуть «Українські новини».

Нагадаємо, переглянути формулу обрахунку ціни на газ для населення вимагає основний кредитор України – Міжнародний валютний фонд. Без цього не буде нового траншу кредиту. Міністр фінансів Олександр Данилюк раніше їздив до МВФ у Вашингтон, проте домовитися не змогли.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую