ye-logo.v1.2

На правах реклами На Хмельниччині рейдерам - бій! У області активно працюють над антирейдерськими заходами

Економіка 1475
На Хмельниччині, порівняно з іншими регіонами країни, ситуація поки контрольована, стверджують експерти
На Хмельниччині, порівняно з іншими регіонами країни, ситуація поки контрольована, стверджують експерти. Фото: прес-служби Сергія Лабазюка

Як не допустити свавілля рейдерських угрупувань вирішували на засіданні круглого столу

Сьогодні рейдерській захоплення бізнесу по всій країні набувають критичних масштабів. Особливо активно неправомірні дії розгортаються у аграрному секторі. Шахраї ганебно відбирають у людей їхній бізнес, техніку, урожай, використовуючи цілий комплекс засобів — психологічний тиск, шантаж, підробку документів, підкуп силових структур, відбирають у підприємців їхню техніку, продукцію тощо. У 2017 році експерти зафіксували близько 500 випадків спроб рейдерських захоплень бізнесу.

На Хмельниччині, порівняно з іншими регіонами країни, ситуація поки контрольована, стверджують експерти. Втім, аби не допустити у бізнесі свавілля злочинних угрупувань, в області почали напрацьовувати план антирейдерських дій. Представники влади, силових структур, підприємці, експерти ГО «Бізнес-Варта» та народний депутат Сергій Лабазюк зібралися за круглим столом обговорити спільні завдання.

«Стояти осторонь такої кричущої проблеми просто неможливо – наголосив Сергій Лабазюк. – Сьогодні ми зареєстрували в парламенті законопроект 8121 за мого співавторства, який покликаний врегулювати всі прогалини на законодавчому рівні. Однак, поки буде відбуватися довготривала процедура прийняття закону, ми не маємо морально права чекати. Ми повинні працювати на випередження, аби рейдери боялися зазіхати на Хмельницьку область».

Стояти осторонь такої кричущої проблеми просто неможливо – наголосив Сергій Лабазюк

Підтримали думку нардепа і присутні на заході експерти. За словами представників Всеукраїнської ГО «Бізнес-Варта», яка була створена з метою запобігання рейдерству, шахраї діють, зазвичай, злагоджено та чітко, схеми повторюються. Однак шанси на успішну атаку значно знижуються, якщо вчасно, а головне ретельно продумати систему захисту та способи прийняття рішень.

«Звісно, бізнес має працювати у рамках закону, бути відповідальним. Однак, держава у свою чергу мусить забезпечити такі умови захисту, щоб виробники були впевнені у своєму завтрашньому дні. І не переймалися тим, що їхні блага і активи, завтра можуть зухвало забрати шахраї. На сьогодні нам вдалося підняти це питання у публічну площину. Ми привернули до нього увагу громадськості та силових структур. Тому, окремі бізнесмени, що постраждали від рейдерів, вже сьогодні мають рішення суду на свою користь. Це перший показник того, що наша робота не марна», - проінформувала присутніх голова ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва.

Наразі у Хмельницькій області створений антирейдерський штаб для оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок чи врожаю, інших порушень прав землевласників та землекористувачів.

У ході круглого столу компетентні органи та приватні підприємці обмірковували пропозиції для удосконалення та налагодження роботи штабу.

«Ми повинні намітити спільний план дій, враховуючи думку кожного, кого стосується ця проблема. Я пропоную підняти це питання на засіданні профільної комісії обласного депкорпусу, аби залучити якомога більше ресурсів та можливостей для попередження виникнення тиску на бізнес в подальшому. Адже, від цього залежить економічний розвиток та інвестиційна привабливість нашого регіону», - зауважив голова Хмельницької обласної Ради Михайло Загородний.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую