ye-logo.v1.2
21 Серпня, 2019

До кінця року на Хмельниччині запрацюють ще дванадцять сонячних електростанцій

Ірина ОЛІЙНИК Економіка 1122
Сума інвестицій в сонячну енергетику складе до 50 мільйонів доларів
Сума інвестицій в сонячну енергетику складе до 50 мільйонів доларів. Фото: economics.unian.ua

Наразі в області вже діють 29 малих гідроелектростанцій та 12 сонячних.

На Хмельниччині створили енергетичний кластер, який працюватиме працюватиме над розвитком відновлювальних джерел енергії та енергоефективністю регіону. Учора відповідний меморандум про співпрацю підписали представники влади, громадськості, бізнесу, науки, медіа. Ініціатором підписання угоди виступила громадська організація 350.org, яка є українською гілкою всесвітнього руху 350.org за подолання кліматичної кризи.

Як зазначає її представник Степан Кушнір, завдяки такому формату співпраці той резерв досвіду, компетенцій, фінансів, впливовості, який має кластер через його учасників, може практично вирішити будь-яке профільне питання в регіоні. Відтак, на Хмельниччині втілюватимуть в життя світовий досвід впровадження нових енергозберігаючих технологій, залучення ґрантових коштів на проекти з відновлювальної енергетики та заходи з енергозбереження.

Наразі на Хмельниччині діє програма підвищення енергоефективності, розрахована до 2021 року, якою передбачено фінансування низки енергоефективних заходів, зокрема «теплі» кредити. Уже сьогодні в області працює 154 котельні на альтернативних видах палива. У I півріччі з відновлювальних джерел енергії вироблено 40,8 мільйона кВт/год. Електроенергії. На Хмельниччині діють 29 малих гідроелектростанцій та 12 сонячних. Також до кінця року планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю більше 50 МВт (сума інвестицій складе до 50 мільйонів доларів).

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую