ye-logo.v1.2

Хмельничанам пропонують вирішити, на що витратити два мільйони

Економіка 2532
Комісія визначила 28 проектів у рамках "Бюджету участі"
Комісія визначила 28 проектів у рамках "Бюджету участі". Фото: з архіву

Голосування за проекти «Бюджету участі» розпочнеться 8 листопада. Комісія відібрала 28 проектів.

Про це повідомила начальник управління економіки Хмельницької міської ради Оксана Новодон. За її словами, на комісії у Хмельницькій міській раді зі 102 поданих проектів відібрали 28.

«Порівняно з минулим роком збільшено обсяг коштів на реалізацію одного проекту зі 100 тисяч гривень до 150 тисяч гривень. Серед змін також вік осіб, котрі можуть подавати проекти, якщо раніше лише ті, кому виповнилося 18 років, то цього року 16-річні особи теж мають право подавати свої проекти. Важливо, що проект автор має подати особисто. Від одного автора може надходити не більше 2 проектів», - розповіла очільниця.

Найбільше проектів у категорії «освіта». Це вісім проектів в яких автори пропонують створити нові спортивні майданчики, зони відпочинку та встановити тренажери в освітніх закладах міста. Також серед визначених у цій категорії проект «Подолянчик» об’єднує Україну», він передбачає проведення фестивалю «Зимові візерунки» до 100-річчя Соборності України. І проект «Вчимось жити толерантно» розроблений для загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста з інклюзивною освітою.

Шість проектів у категорії «Культура»: два мистецьких заходи на острові кохання, соціально-культурна спільнота для людей похилого віку, міні фестиваль та коворкінг у бібліотеці.

Проектами у категорії «охорона здоров’я», їх чотири, пропонують створити інклюзивно-терапевтичний майданчик, холтер-моніторинг на базі Хмельницької міської дитячої лікарні, удосконалити надання паліативної допомоги у місті та забезпечити освіту школярів у лікарні.

Тренажери для фізичного розвитку молоді з інвалідністю, культурно-просвітницький центр для переселенців та центр допомоги людям, які звільняються з місць позбавлення волі – такі проекти у категорії «соціальний захист».Найменше проектів у категоріях «спорт» та «житлово-комунальне господарство» в них пропонують будівництво нових зупинок та майданчиків.

Вартість реалізації проектів від 49 до 150 тисяч гривень. Загальна вартість запропонованих проектів 3 мільйони 408 тисяч гривень.

Загальний бюджет на реалізацію проектів переможців два мільйони гривень. Він розподілений між галузями. На проекти у галузі житлово-комунального господарства виділили 350 тисяч гривень, проекти у галузі освіти, культури, соціального захисту, медицини та спорту по 330 тисяч гривень.

Детально з проектами можна ознайомитись на сайті «Громадський бюджет», а вже з 8 листопада почнеться голосування, саме голоси містян визначать проекти, які профінансують з міського бюджету.

«Голосування здійснюватиметься виключно через сервіс «Громадський бюджет». Голосувати можна або особисто через сервіс, або в Управлінні адміністративних послуг. Відповідальна особа ЦНАПу за пред’явлення особою, яка підтримує проект, документів вносить голос особи на підтримку проекту через електронний сервіс «Громадський бюджет», - коментує Оксана Новодон.

І додає «Реалізації підлягатимуть проекти, які набрали найбільшу кількість голосів у межах обсягу коштів, передбачених Програмою на реалізацію проектів на об’єктах кожної галузі окремо, але не менше 50 голосів за кожний проект».

Голосування триватиме до 22 листопада, а проекти-переможці будуть відомі вже 29 листопада.

Проект «Бюджет участі» у Хмельницькому проводиться вже втрете. Нагадаємо, минулого року у голосуванні взяли участь 10 930 хмельничан, які віддали 30 787 голосів. А бюджет проектів-переможців склав 1 965 302 гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую