ye-logo.v1.2
28 Травня, 2020

Минулого року найбільше товарів хмельницькі підприємці експортували до Польщі

Економіка 998
Передусім поляки вподобали подільські мед, морожені ягоди, дерев'яні меблі
Передусім поляки вподобали подільські мед, морожені ягоди, дерев'яні меблі. Фото: us.fotolia.com

Польща за рік спожила п’яту частину усього відправленого за кордон.

Загальний товарообіг подільського бізнесу з міжнародними партнерами минулого року склав 26 мільярдів 681 мільйонів гривень. За даними Хмельницької митниці ДФС, це на 24 відсотки більше, ніж у 2017 році.

«Вартість експортованих товарів склала 9 мільярдів 721 мільйон гривень, що на 23 відсотки більше порівняно з 2017-м роком. Вартість імпорту сягнула 16 мільярдів 960 мільйонів гривень, що на 25 відсотків більше, ніж роком раніше, - йдеться у повідомленні ДФС. – У ваговому виразі подільський експорт виявився значно «важчим» за імпорт: загальна вага відвантажених за кордон товарів протягом року зросла з 843 тисяч тонн до 1 мільйона 48 тисяч тонн, завезеного – з 306 до 376 тисяч тонн».

З усього широкого спектру торгівельних партнерів Хмельниччини місце найважливішого посіла Польща, яка за рік спожила п’яту частину усього відправленого за кордон – на суму 1,92 мільярда гривень. Передусім поляки вподобали подільські мед, морожені ягоди, дерев’яні меблі, тонколистовий прокат, полімерну пакувальну плівку, санітарно-технічні вироби, соєві боби тощо.

Як зазначають у відомстві, на третину за рік зріс також обсяг експорту до Росії (1,35 мільярда гривень, або 14 відсотків у загальній структурі експорту). До цієї країни були продавалися трансформатори, полевошпатна сировина, килимові вироби, сталеві котли та частини до них, цукор, пакети з поліетилентерефталату та інше.
Також до топу найважливіших торгових партнерів подолян увійшли Об’єднані Арабські Емірати (8%), Молдова (6%), Великобританія, Румунія та Узбекистан (по 4%), Азербайджан, Німеччина й Білорусь (по 3%).

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую