ye-logo.v1.2
9 Грудня, 2019

Скільки мільйонів недоотримає Хмельницький через рішення Уряду

Юна МІТРАШКО Економіка 1820

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Рішення забороняє містам розміщувати тимчасово вільні кошти на депозитних рахунках.

Кабінет міністрів України, 23 січня, ухвалив рішення, яким запровадив тимчасову заборону місцевим органам влади розміщувати кошти на депозитах у банках. Ця заборона діятиме до кінця 2019 року.

Про ризики, які може спричинити дія постанови, та скільки коштів недоотримає міський бюджет ми запитали у Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.

Як це працювало?
За словами очільника, вільних коштів у бюджеті немає, всі кошти заплановані на певні видатки, в той час поки вони чекають на освоєння, вони є тимчасово вільними. Саме ці кошти і кладе на депозит фінансове управління міської ради.

До прикладу, у бюджеті міста заклали кошти на будівництво спортивного майданчика, в той час поки проводиться тендер і йдуть основні роботи – кошти просто лежать на рахунку. У цей період їх кладуть на депозит, коли приходить час розраховуватись з підрядником, кошти перераховують, а відсотки, які вони заробили на депозиті, потрапляють до міського бюджету. Саме таким чином, як каже Олександр Симчишин, за три роки бюджет Хмельницького поповнили на понад 50 мільйонів гривень.

Що ж тепер?
«Самої постанови ухваленої ми не бачили, вона набере законної сили, коли буде оприлюднена. Як на мене, рішення абсолютно неправильне і нелогічне, навіть трохи абсурдне. Воно унеможливлює змогу містам заробляти гроші на грошах. В разі заборони ці тимчасово вільні кошти просто лежатимуть на єдиному казначейському рахунку»,- пояснює мер Хмельницького.

За його словами, у бюджеті на 2019 рік закладені додаткові 12 мільйонів гривень, які планували заробити на депозиті. На ці кошти одразу передбачили й видатки. Тому, через таке рішення уряду, в місті відремонтують менше доріг, або побудують менше спортивних майданчиків. Окрім того, доведеться переглядати та уточнювати сам бюджет.

Міський голова сподівається, що постанова буде стосуватись змін майбутніх вкладень, тому що чинний договір з банком не можна просто розірвати.

«Я дуже сподіваюсь що це рішення буде переглянуто. З початку року ми поклали на депозит 60 мільйонів гривень. Договір з банком у нас чинний, він прописаний на певний термін з певними зобов’язаннями. Тому цим питанням займуться юристи, оскільки жодний нормативно-правовий акт немає зворотної сили»,- говорить Олександр Симчишин.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую