ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2020

Антимонопольний комітет оштрафував «Хмельницькгаз»

Економіка 3682
Загалом Антимонопольний комітет України оштрафував 16 облгазів
Загалом Антимонопольний комітет України оштрафував 16 облгазів. Фото: ілюстративне torange.biz

Причиною називають зловживання газовиків своїм монопольним становищем.

Антимонопольний комітет України оштрафував 16 облгазів. До їх числа увійшов і «Хмелфьницькгаз». Таку інформацію пресслужба антимонопольників оприлюднила сьогодні, 10 грудня.

«Групи компаній «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз» з грудня 2015 року до серпня 2019 року займали монопольне становище на ринках розподілу та постачання блакитного палива побутовим споживачам, — повідомляє пресслужба Антимонопольного комітету України. — З жовтня минулого року до серпня 2019-го ці компанії донараховували об’єми використаного людьми газу понад обсяги, визначені лічильниками».

Як далі зазначають антимонопольники, таким чином ці компанії порушили права споживачів. Загалом 16 компаній оштрафували на 278 мільйонів гривень. Зокрема, на «Хмельницькгаз» наклали 12 мільйонів гривень штрафу.

Крім того, Антимонопольний комітет України зобов’язав газовиків припинити порушення чинного законодавства. Попередні порушення вони мають усунути шляхом перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання газу на підставі показників лічильника, починаючи з жовтня 2018 року.

Нагадаємо, 7 червня цього року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала «Хмельницькгаз» і «Чернівцігаз». Тоді однією з причин накладання штрафних санкцій стало донарахування обсягів споживання газу в платіжках.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую