ye-logo.v1.2

Три правила фінансової безпеки під час кризи від банкіра Олександра Писарука На правах реклами

Економіка 1742
Олександр Писарук:"Банківська та фінансова система України переживають кризовий 2020 рік досить успішно"
Олександр Писарук:"Банківська та фінансова система України переживають кризовий 2020 рік досить успішно". Фото: Райффайзен Банк Аваль

Зберігати гроші в іноземній валюті в Україні сьогодні вкрай не вигідно

Під час економічної нестабільності дуже важливо обрати грамотну стратегію поведінки, яка допоможе швидко реагувати на виклики та зберегти наявний капітал.

Олександр Писарук, голова правління Райффайзен Банк Аваль та один з найвідоміших українських банкірів, поділився методиками управління капіталом під час кризи. Під керівництвом Писарука Райф за перше півріччя 2020 року (найскладнішого в історії банківського сектору) заробив більше 2 млрд грн прибутку. Пропонуємо детальніше ознайомитися з правилами фінансової безпеки успішного банкіра.

Диверсифікація валютних заощаджень

За словами Писарука, зберігати гроші в іноземній валюті в Україні сьогодні вкрай не вигідно. Головна причина – збитковість обслуговування валютних рахунків для самих банків. “За те, що валюта зберігається в банку, власник не тільки не отримує відсотки, але часто ще й сам виплачує певну комісію”, – наголошує Писарук.

Можна виділити 3 причини, чому склалася така ситуація з валютними депозитами:

  • нульові і навіть негативні облікові ставки в Європі та США;
  • низький попит на кредити в доларах та євро. Відповідно, у банків немає можливості перекривати депозитні ставки погашеннями по кредитах;
  • регуляторні обмеження по нормі резервування валютних пасивів.

“Банківська та фінансова система України переживають кризовий 2020 рік досить успішно. Немає очевидних перспектив поглиблення кризи та серйозної просадки національної валюти. Саме тому в короткостроковій перспективі саме депозити в гривні є найвигіднішим рішенням”,  – між іншим, зазначає Писарук та рекомендує зберігати не менше 50% грошей саме в національній валюті.

Переведення активів в максимально ліквідну форму

Під час кризи особливої важливості набуває ліквідність наявних активів. Причина очевидна: у разі необхідності потрібно мати можливість якомога швидше перевести актив в готівку. Нерухомість або коштовності – активи з низькою ліквідністю. А ось банківський депозит – чудова нагода не лише змусити працювати капітал, але й зберегти його ліквідність. Адже внесок завжди можна:

  • перевести на необхідний рахунок як всередині банку, так і за його межі;
  • трансформувати в іншу валюту;
  • вивести в готівку до закінчення терміну (лише з втратою процентного доходу).

Стабільність та безпека головніше ніж висока прибутковість

Під час кризи експерт радить повністю відмовитися від ризикованих інвестицій. “Набагато краще розмістити гроші в перевірених інструментах з невисокою прибутковістю, ніж профінансувати сумнівну компанію, яка обіцяє надприбуток”, - підкреслює Писарук та відзначає: уважно оцінюйте всі ризики, а краще страхуйте їх.

“Банк Аваль у 2020 році пропонує партнерський сервіс з перевіреними страховиками, такими як: АТ “УНІКА", ПрАТ "Універсальна", ПАТ "Українська страхова група", який дозволяє захистити себе та бізнес від непередбачених витрат.

Гнучка реакція на нові виклики та грамотна фінансова політика – запорука збереження капіталу в будь-яку кризу”, - резюмує Олександр Писарук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую