ye-logo.v1.2

Будмайданчик Хмельницької АЕС готовий до добудови енергоблоків — Енергоатом

Економіка 2576 1
Фактично на Хмельницькій АЕС триває підготовчий етап можливої добудови двох енергоблоків
Фактично на Хмельницькій АЕС триває підготовчий етап можливої добудови двох енергоблоків. Фото: xaec.org.ua

Стан будівельних майданчиків третього та четвертого енергоблоків визначили як «задовільний».

У Хмельницькій атомній електростанції продовжує працювати робоча група з опрацювання питань будівництва енергоблоків №3 та №4. Впродовж тижня її представники вже вивчили стан майбутніх будівельних майданчиків. Про це повідомили у пресслужбі НАЕК «Енергоатом».

За її інформацією, фахівці цієї робочої групи дійшли до висновку, що стан майбутніх будівельних майданчиків обох енергоблоків є задовільним. Вони придатні для облаштування виробничих і монтажних зон всіх етапів будівництва, подальшого монтажу, запуску та випробувань енергоблоків.

«Серед найважливіших питань майбутнього будівництва, яким фахівці робочої групи приділили окрему увагу, стала оцінка технічного стану підйомних кранів. Один з них, кран данської компанії «Kroll Kranes», є найвищим в Україні. Він встановлений на майданчику ХАЕС і призначений для забезпечення будівельних та монтажних робіт двох енергоблоків», — повідомили у пресслужбі НАЕК «Енергоатом».

Також там додали, що завершальним етапом роботи цих фахівців стане підготовка завдання про склад робіт підготовчого періоду будівництва енергоблоків третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Нагадаємо, ця робоча група, до складу якої увійшли фахівці різних профільних компаній, почала працювати над вивченням питання добудови енергоблоків Хмельницької АЕС з 22 вересня. Саме того дня президент підписав указ, в якому доручив членам Кабміну впродовж двох місяців подати на розгляд Верховної Ради України два законопроєкти, що стосуються питань вітчизняної ядерної енергетики. Один з них має розв’язати питання розміщення, проєктування та добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС.

Також нагадаємо, 9 вересня під час візити на Хмельницьку АЕС, Володимир Зеленський заявив, що вбачає доцільність добудови двох енергоблоків ХАЕС. Тоді ж він пообіцяв, винести необхідний для запуску цього процесу указ. Крім того, президент пообіцяв доручити уряду розв’язати проблему заборгованості перед галуззю ядерної енергетики.

На початку серпня тимчасовий виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, щоб розпочати добудову енергоблоків ХАЕС, зокрема пошуку необхідних коштів, необхідно, щоб Верховна Рада України прийняла відповідний законопроєкт. Він вважає, що це питання буде розв’язано до кінця цього року.

Наразі третій енергоблок зведений орієнтовно на 75 відсотків, а четвертий — на 15 відсотків. За нинішніми цінами, їх добудову оцінюють у 76,8 мільярда гривень.

Читайте також: Скільки коштуватиме газ у жовтні для жителів Хмельницької області

Коментарі:

Віталій Українець 04.10.2020 22:45

весь прогресивний світ переходить до чистої енергії ,стоїть на порозі відкриття реакторів холодного синтезу. Зеленський взявся запустити БР 1000-реактор 70х років.Енергію від якого нам впарюватиму його протеже по незрозумілим цінам.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую