ye-logo.v1.2

Добудова енергоблоків ХАЕС: Зеленський доручив винести на розгляду парламенту необхідний законопроєкт

Економіка 1256
Впродовж двох місяців урядовці мають винести на розгляд парламенту законопроєкт щодо добудови енергоблоків Хмельницької АЕС
Впродовж двох місяців урядовці мають винести на розгляд парламенту законопроєкт щодо добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Фото: president.gov.ua

Крім того, представники робочої групи почали огляд стану недобудованих енергоблоків.

Днями на сайті Офісу президента України опублікували обіцяний Володимиром Зеленським указ, який стосується сфери ядерної енергетики. Зокрема, добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.

Згідно з текстом президентського указу від 22 вересня, очільник держави доручив Кабміну впродовж двох місяців винести на розгляд парламенту два законопроєкти. Перший має розв’язати питання «розміщення, проєктування та добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС». Інший — покликаний вдосконалити механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації енергоблоків (тобто тих, які вичерпали свій термін експлуатації — авт.).

Крім того, указ очільника держави доручає урядовцям розв’язати інші проблемні сторони ядерної енергетики. Наприклад, заборгованості перед її виробниками.

За інформацією пресслужби НАЕК «Енергоатом», на Хмельницькій АЕС триває підготовчий етап добудови енергоблоків. З 22 вересня там запрацювала робоча група, до складу якої увійшли фахівці різних профільних компаній.

Вони повинні оглянути нинішні конструкції незавершених споруд третього та четвертого енергоблоків, а також — будівельної бази та обладнання, яке зберігається на складах. Ці фахівці мають підготувати й низку організаційних питань з добудови.

Наразі фахівці оглядають конструкції недобудованих блоків Хмельницької АЕС. Фото: energoatom.com.ua

Наразі фахівці оглядають конструкції недобудованих блоків Хмельницької АЕС. Фото: energoatom.com.ua

Нагадаємо, 9 вересня під час візити на Хмельницьку АЕС, Володимир Зеленський заявив, що вбачає доцільність добудови двох енергоблоків ХАЕС. Тоді ж він пообіцяв, винести необхідний для запуску цього процесу указ. Крім того, президент пообіцяв доручити уряду розв’язати проблему заборгованості перед галуззю ядерної енергетики.

На початку серпня тимчасовий виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, щоб розпочати добудову енергоблоків ХАЕС, зокрема пошуку необхідних коштів, необхідно, щоб Верховна Рада України прийняла відповідний законопроєкт. Він вважає, що це питання буде розв’язано до кінця цього року.

Наразі третій енергоблок зведений орієнтовно на 75 відсотків, а четвертий — на 15 відсотків. За нинішніми цінами, їх добудову оцінюють у 76,8 мільярда гривень.

Однак, з яких джерел залучатимуть ці кошти, поки не відомо. Зокрема, 11 вересня виконувачка обов’язків міністра енергетики України Ольга Буславець розповіла про відмову від проєкту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз». Саме у його рамках планувалося добудувати два енергоблоки ХАЕС. Проте на думку Ольги Буславець, цей проєкт став неактуальним. Тому фінансування будівництва доведеться шукати з інших джерел. Зокрема, можливе залучення приватних інвестицій.

Читайте також: На Хмельниччині триває приватизація державного майна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую