ye-logo.v1.2

Касові апарати для ФОПів: Верховна Рада не відтермінувала їх обов’язкове використання

Економіка 2455
Значна частина нардепів від Хмельниччини проголосували проти прийняття цього законопроєкту
Значна частина нардепів від Хмельниччини проголосували проти прийняття цього законопроєкту. Фото: ілюстративне istockphoto.com

Відповідний законопроєкт навіть не прийняли за основу.

Сьогодні, 17 листопада, на розгляд парламенту був винесений законопроєкт, який міг запровадити зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів. У ньому пропонувалося відтермінувати обов’язкове застосування РРО, тобто касових апаратів, фізичними особами-підприємцями. Крім того, законопроєкт передбачав інші новації. Наприклад, дозволити деяким групам ФОПів не використовувати реєстратори розрахункових операцій. Втім, парламентарі провалили голосування.

Раніше обов’язкове використання касових апаратів було передбачене для двох категорій підприємців спрощених груп оподаткування. Серед них були фізичні особи-підприємці, які торгують складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, та ті, хто продає лікарські засоби й медичні вироби. Проте торік прийняті Верховною Радою законодавчі зміни зробили обов’язковим використання РРО для всіх ФОПі. Їх запровадження розбили на кілька етапів.

Перший етап розпочався 1 серпня цього року й передбачав добровільне використання РРО. З 1 січня застосування реєстраторів розрахункових операцій стане обов’язковим для критичних сфер бізнесу. Наприклад, торгівлі текстильними товарами, вживаними товарами, представниками готельного й ресторанного бізнесу. А останній етап запроваджував обов’язкове застосування РРО всіма групами ФОПів.

Натомість законопроєкт №4313, який цього дня розглядали у Верховній Раді, пропонував перенести початок обов’язкового застосування РРО на 1 січня 2020 року. Також у ньому передбачалася низка інших змін. Наприклад, дозволити не використовувати реєстратори розрахункових операцій деяким групам платників єдиного податку.

Під час голосування за цей законопроєкт не вистачило голосів навіть, щоб прийняти його за основу в першому читанні. За нього свої голоси віддало 17 народних обранців, проти — 228, утрималось — 79, не голосувало — 38.

Нардепи від Хмельниччини голосували так:

  • Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — проти;
  • Руслан Стефанчук (позафракційний) — відсутній;
  • Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — проти;
  • Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — проти;
  • Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — утримався;
  • Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — проти;
  • Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — відсутня;
  • Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
  • Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — проти;
  • Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — проти;
  • Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — утримався;
  • Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — проти.

Читайте також: Скасування карантину вихідного дня: що вирішила Верховна Рада

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую