ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Завершився підготовчий етап добудови енергоблоків Хмельницької АЕС

Економіка 3646
«Стан основних залізобетонних конструкцій будівель енергоблоків №3 та №4 цілком відповідає проєктним вимогам», — Петро Котін
«Стан основних залізобетонних конструкцій будівель енергоблоків №3 та №4 цілком відповідає проєктним вимогам», — Петро Котін. Фото: xaec.org.ua

А будівельні роботи мають розпочатися після прийняття парламентом відповідного Закону.

Про це повідомив виконувач обов’язків президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін під час робочої наради з питань добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

За інформацією пресслужби НАЕК «Енергоатом» з посиланням на Петра Котіна, під час підготовчого етапу добудови енергоблоків було створено робочу групу. Її представники оцінили технічний стан підіймальних кранів та визначили стан нинішніх будівельних майданчиків і конструкцій незавершених енергоблоків. Вони виявилися придатними для початку будівництва.

«Попри необхідність заміни окремих металоконструкцій, останні дослідження довели, що стан основних залізобетонних конструкцій будівель енергоблоків №3 та №4, цілком відповідає проєктним вимогам. Це вичерпна відповідь тим, хто каже про неможливість добудови блоків через нібито поганий стан бетону», — заявив Петро Котін.

Також в рамках підготовчого етапу прилеглу до недобудованих енергоблоків територію було розчищено від кущів та дерев, відкачано воду з турбінного відділення третього енергоблока.

Тому виконувач обов’язків президента НАЕК «Енергоатом» повідомив, що підготовчий етап добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС завершено. Тепер на черзі розгортання будівельних робіт. Але спершу потрібно розв’язати деякі законодавчі аспекти.

«Очікуємо, що до кінця листопада Міністерство екології затвердить Звіт з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС. Сподіваюсь, що після цього законопроєкт «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3, 4 ХАЕС» буде швидко опрацьований Кабміном та спрямований до Верховної Ради, яка прийме його до кінця року», — зазначив Петро Котін.

Нагадаємо, що 18 листопада Кабмін затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на 2020-2023 роки. До їх числа увійшло кілька проєктів, які напряму стосуються населених пунктів Хмельницької області. Зокрема, добудова двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Можливими джерелами фінансування цього проєкту визначені кредитні кошти та власні кошти державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

Раніше представники НАЕК «Енергоатом» вже зазначали, що у напрямку добудови двох енергоблоків ХАЕС вони співпрацюють з чеською компанією «Skoda JS». Зокрема, щодо залучення для цього кредиту Чеського експортного банку. Наразі ціна питання запланованих будівельних робіт становить понад 73 мільярди гривень. У затвердженому графіку добудови енергоблоків Хмельницької АЕС визначено, що вони мають бути здані в експлуатацію у 2026 році.

Читайте також: Касові апарати для ФОПів: Верховна Рада не відтермінувала їх обов’язкове використання

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую