ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На добудову Хмельницької АЕС розраховують взяти кредит у чеському банку

Економіка 1376
В «Енергоатомі» досі чекають на прийняття парламентом законопроєкту, який дозволить розпочати добудову енергоблоків
В «Енергоатомі» досі чекають на прийняття парламентом законопроєкту, який дозволить розпочати добудову енергоблоків. Фото: xaec.org.ua

Керівництво «Енергоатому» досі планує завершити добудову енергоблоків ХАЕС у 2026 році.

Днями фахівці державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» та його відокремлених підрозділів провели робочу нараду з представниками чеської компанії «Skoda JS». Вона стосувалася підготовки до проєктування будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Зокрема, представники «Енергоатому» зазначили, що досі розглядають 2026 рік як кінцеву дату введення в експлуатацію добудованих енергоблоків ХАЕС. Про це повідомили у пресслужбі НАЕК «Енергоатом».

За її інформацією, тимчасовий виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін вже затвердив графік добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. У ньому вказані чіткі дати кожного з етапів будівельних робіт: від розробки проєкту та завершення безпосереднього будівництва. Згідно зі затвердженим графіком, всі необхідні роботи мають бути завершені у 2026 році.

Однак директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова зазначила, що дата старту проєктування добудови енергоблоків Хмельницької АЕС залежить від того, наскільки швидко Верховна Рада України прийме відповідний законопроєкт. Поки що на ХАЕС працює робоча група, яка займається підготовчими роботами.

«Ми плануємо щотижня проводити онлайн-наради з компанією «Skoda JS», щоб пропрацювати питання добудови енергоблоків. Зокрема, питання укладання міжнародної угоди, яка дозволить отримати кредит від Чеського експортного банку на добудову третього та четвертого енергоблоків ХАЕС», — розповіла Тетяна Амосова.

Нагадаємо, на Хмельницькій ХАЕС працює робоча група, в яку увійшли фахівці «Енергоатому». Вони вже дослідили будівельний майданчик третього та четвертого енергоблоків. Фахівці назвали його стан задовільним і готовий для початку будівельних робіт.

Також нагадаємо, 9 вересня під час візити на Хмельницьку АЕС, Володимир Зеленський заявив, що вбачає доцільність добудови двох енергоблоків ХАЕС. А 22 вересня він підписав указ, в якому доручив Кабміну впродовж двох місяців винести на розгляд парламенту законопроєкт, який стосується цього питання.

На початку серпня тимчасовий виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, щоб розпочати добудову енергоблоків ХАЕС, зокрема пошуку необхідних коштів, необхідно, щоб Верховна Рада України прийняла відповідний законопроєкт. Він вважає, що це питання буде розв’язано до кінця цього року.

Наразі третій енергоблок зведений орієнтовно на 75 відсотків, а четвертий — на 15 відсотків. За нинішніми цінами, їх добудову оцінюють у 76,8 мільярда гривень.

Коментарі:

Aleksandr 25.11.2020 08:48

Якщо задумаєтесь брати кредит, то можу порадити сервіс, яким сам користуюсь. Їхній сайт UA порівнює умови кредиторів і допомагає вибрати найвигідніші умови кредитування. *Коментар відредагований адміністратором, оскільки містить посилання на інші ресурси

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую