ye-logo.v1.2

Добудова ХАЕС і концесія залізничного вокзалу: уряд визначив пріоритетні інвестиційні проєкти

Економіка 4763
Урядовці визначили добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС пріоритетним для держави інвестиційним проєктом
Урядовці визначили добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС пріоритетним для держави інвестиційним проєктом. Фото: з архіву редакції

Також до переліку входить два проєкти, які пов’язані з управлінням побутовими відходами на Хмельниччині.

Нещодавно члени Кабміну затвердили перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на 2020-2023 роки. До їх числа увійшло кілька проєктів, які напряму стосуються населених пунктів Хмельницької області.

Згідно з пояснювальною запискою до урядової постанови, до переліку увійшло 103 проєкти. Вони стосуються різних галузей: транспортна інфраструктура, енергетика, оборонна, управління побутовими відходами. Фактично саме для їх реалізації заплановано першочергово залучати фінансування з державної скарбниці, якщо у цьому виникне така потреба. Цей перелік сформували відповідно до пропозицій державних органів влади та органів місцевого самоврядування з урахуванням їх соціально-економічного значення.

У цьому списку є чотири проєкти, які стосуються Хмельницької області.

Найперше, це добудова третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Можливими джерелами фінансування визначені кредитні кошти та власні кошти державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

Раніше представники НАЕК «Енергоатом» вже зазначали, що у напрямку добудови двох енергоблоків ХАЕС вони співпрацюють з чеською компанією «Skoda JS». Зокрема, щодо залучення для цього кредиту Чеського експортного банку. Наразі ціна питання запланованих будівельних робіт становить понад 73 мільярди гривень. У затвердженому графіку добудови енергоблоків Хмельницької АЕС визначено, що вони мають бути здані в експлуатацію у 2026 році.

У затвердженому Кабміном передбачена реконструкція шести аеропортів у різних містах України. На жаль, хмельницьке летовище поки що не потрапило у список пріоритетних інвестиційних проєктів. Однак у сфері транспортної інфраструктури обласний центр все ж згадується.

Урядовці визначили пріоритетним пілотний проєкт з концесії залізничних вокзалів. Серед них є й Хмельницький залізничний вокзал. Можливим джерелом фінансування визначено кошти інвесторів.

Про можливість здачі у концесію Хмельницького залізничного вокзалу в Міністерстві інфраструктури повідомляли ще у жовтні минулого року. Пізніше Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів кореспондентам сайту «Є», міська рада розглядає можливість взяти участь у цьому концесійному проєкті. Втім, поки що вивчаються сильні та слабкі сторони такого рішення.

Також у постанові Кабміну передбачено два проєкти з управління побутовими відходами, які реалізуються на території області. Серед них проєкт «Розумне довкілля. Хмельницький». Визначено низку можливих джерел фінансування для його реалізації: кошти державного та місцевого бюджетів, кошти інвесторів, кредити, міжнародна технічна допомога.

Саме в рамках проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» відбуватиметься рекультивація місцевого полігону твердих побутових відходів і будівництво комунального сміттєпереробного заводу, а також інші заходи, пов’язані з розв’язанням сміттєвої проблеми на території обласного центру.

Нагадаємо, що 7 жовтня представники місцевого органу самоврядування Хмельницького підписали остаточні угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку. Згідно з цими документами, місто отримає 28,5 мільйонів євро кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу та п’ять мільйонів євро безповоротного гранту на рекультивацію полігону твердих побутових відходів.

Цієї ж галузі стосується проєкт «Управління твердими побутовими відходами у територіальних громадах Шепетівського району шляхом впровадження сучасних технологій». Можливими джерелами його фінансування визначено кошти державного та місцевого бюджетів, а також кошти інвесторів.

Читайте також: Уряд погодив призначення нового голови Хмельницької облдержадміністрації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую