ye-logo.v1.2

У Хмельницькому можуть зрости тарифи на сміття: скільки платитимемо

Суспільство 1240
Хмельничани платитимуть за сміття більше
Хмельничани платитимуть за сміття більше. Фото: з архіву

Подорожчання, ймовірно, буде з наступного року.

Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтрас» ініціювало підвищення тарифу на поводження з твердими побутовими відходами. Відповідні документи з новими тарифами надіслали на розгляд профільних управлінь.

«Тариф поки не погоджений і не затверджений. Документи перебувають на перевірці. Їх аналізує управління економіки і управління ЖКГ, тож вони однозначно будуть корегуватись. Остаточне рішення мають прийняти під час одного із засідань виконавчого комітету Хмельницької міської ради», - зазначив директор підприємства Олександр Зімін.

Як повідомила головний економіст  підприємства Наталя Кольцова, якщо рішення виконкому буде наприкінці грудня, то за новою ціною хмельничани платитимуть вже десь наприкінці січня - на початку лютого.

«У нас складова тарифу - це вивезення та захоронення сміття. Якщо саме перевезення відходів може зрости на 30%, то захоронення значно більше - у два рази, бо тариф не піднімався з 2015 року. В цілому  для мешканців зростання становитиме 60% на одну людину», - каже Наталя Миколаївна.

Якщо зараз мешканці багатоповерхівок, де ще є сміттєпровід сплачують  16 гривень 51 копійку з особи, то планується  25 гривень 99 копійок.

Мешканців багатоквартирних будинків, які  користується майданчиками загального користування сплачують зараз 20 гривень 14 копійок, то можуть платити 31 гривню 59 копійок.

У приватному секторі, де люди користуються майданчиками загального користування, зараз сплачують 22 гривні 43 копійки, а планується збільшення до  35 гривень 32 копійок.

«Окрім нових тарифів, можливо буде введена додаткова плата за абонентське обслуговування. Рахується вона не з людини, а з квартири для багатоповерхових будинків за індивідуальними угодами. Становитиме вона 4 гривні 16 копійок, - розповідає Наталя Кольцова.

Економістка каже, підприємство вимушене ввести нові розрахунки через декілька важливих чинників. Зокрема зростання прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, вартості запчастин, сировини, палива, комунальних послуг.

Читайте також:  Як почати сортувати сміття вдома: шість простих кроків

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую