ye-logo.v1.2

Понад 40 мільйонів гривень планує отримати Держпродспоживслужба на дослідницьку лабораторію

Економіка 1718
Сергій Ткачук каже, що фінансування проєктів за кошти ДФРР \
Сергій Ткачук каже, що фінансування проєктів за кошти ДФРР "суттєво врізали". Фото: Хмельницької ОДА

Проєкт на фінансування Держфонду регіонального розвитку подало головне управління Держпродспоживслужби в області.

Два проєкти на створення лабораторно-дослідницької регіональної платформи контролю якості сировини для місцевих виробників коштуватимуть держбюджету 42 мільйони гривень. Реалізувати їх планують у головному управлінні Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

За словами першого заступника начальника відомства Олександра Садов’юка, лабораторія дасть можливість визначати у рослинній, тваринній продукції та харчових продуктах генетично-модифіковані організми, залишки пестицидів, барвників і так далі.

«Також завдяки обладнанню, у лабораторії зможуть визначати причини масової загибелі бджіл, яка зростає останніми роками, риби та птахів. Із такими запитами все частіше звертаються до відомства жителі Хмельниччини», - цитує Олександра Садов’юка Суспільне.

Так як Хмельниччина вважається аграрною областю, такої лабораторії дуже потребують агровиробники краю, переконаний заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук. За його словами, в такій лабораторії, окрім вищеперерахованих послуг, будуть проводити аналізи для агровиробників, які займають експорто-імпортними операціями. Адже зараз вони роблять усі необхідні аналізи продукції у Львові, Києві, або й за кордоном.

«До прикладу, підприємство, яке скоротить простій вагонів з продукцією на один день, в рік зекономить 10 мільйонів гривень, а це позначається на собівартості продукції, а відповідно і на її конкурентноспроможності. Тому створення і осучаснення лабораторії ми зможемо надавати послуги не лише підприємствам нашої області, але й сусідніх», - повідомив Сергій Ткачук.

Та не все так просто, адже за словами Сергія Ткачука, планувалося, що на реалізацію проєктів у Хмельницькій області, за кошти Державного фонду регіонального розвитку, буде виділено більше 350 мільйонів гривень на 2021 рік. Однак, після прийняття державного бюджету, Державний фонд регіонального розвитку був «суттєво врізаний». Тому сума коштів, яка призначеня для Хмельницької області складає 189 мільйонів гривень. Із цієї суми 30 відсотків коштів має бути спрямована на проєкти економічного розвитку, яким і є проєкт створення і оновлення лабораторії.

Зазначимо, що регіональна комісія погодила п’ять проєктів економічного розвитку. Два подала Держпродспоживслужба Хмельницької області, ще три — Агенція регіонального розвитку Хмельницької області.

За словами Сергія Ткачука, усі проєкти вже погоджені регіональною комісією і мають ще пройти обговорення Міжвідомчої комісії у Мінрегіоні, однак "усі ці проєкти заслуговують на реалізацію". 

Читайте також: На Хмельниччині планують вирощувати енергетичну вербу
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую