ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Штрафи за безквитковий проїзд у хмельницьких тролейбусах: на що їх витрачатимуть

Суспільство 4465
Хмельницькі тролейбуси перейшли на безготівковий розрахунок з 1 липня
Хмельницькі тролейбуси перейшли на безготівковий розрахунок з 1 липня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Загальний розмір штрафу нині становить 240 гривень.

Вже майже тиждень у хмельницьких тролейбусах не приймають готівку за проїзд. Відтак пасажиру за відсутність електронного квитка загрожує штраф. Скількох пасажирів вже оштрафували й на що підуть ці кошти, сайт «Є» запитав у директора комунального підприємства «Електротранс» Сергія Бобуха.

За його словами, у перші дні запровадження безготівкового проїзду, тобто 1-2 липня, працівники контрольної служби проводили роз’яснювальну роботу. Якщо у пасажира не було електронного квитка, його лише попереджували про адміністративну відповідальність та висаджували на найближчій зупинці. Далі — почали штрафувати.

«Впродовж чотирьох днів за безквитковий проїзд оштрафували 11 пасажирів (станом на дев’яту годину 7 липня — авт.) У деяких випадках навіть доводилося викликати муніципальну дружину, — розповідає Сергій Бобух. — Крім того, контрольна служба продовжує проводити роз’яснювальну роботу, адже бувають випадки, коли людина забула пільговий квиток».

Сергій Олександрович розповів, що за безквитковий проїзд пасажиру загрожує 240 гривень штрафу. Половина цієї суми — це двадцятикратна вартість поїздки у тролейбусі. Ці кошти будуть витрачені виключно на оновлення ремонтної бази й рухомого складу КП «Електротранс». Ще 120 гривень становить адміністративний штраф, який йде у держбюджет.

До теми: Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах

«Підприємство за два найближчі роки планує придбати пів сотні нових тролейбусів та збільшити протяжність контактних ліній. Проте неможливо покращити якість перевезень, якщо пасажири сумлінно не сплачуватимуть за проїзд. Тому закликаємо їх свідомо поставитися до цього питання, — додає Сергій Бобух. — Крім того, карантинні обмеження вплинули на падіння виторгу «Електротрансу». Зокрема, через зменшення кількості «платних» пасажирів. Однак ми вживаємо заходів, щоб виправити цю ситуацію».

Нагадаємо, готівку за проїзд у тролейбусах Хмельницького не приймають з 1 липня. Щоб скористуватися міським електротранспортом хмельничани повинні мати один з видів електронного квитка: електронну картку, разовий квиток з QR-кодом, придбаний у мобільному застосунку або терміналі, громадянський проїзний. Того ж дня кореспонденти сайту «Є» поцікавилися у хмельничан, як вони ставляться до запровадження такої новації. 

Читайте також: У Хмельницькому декомунізують кілька вулиць: як їх назвуть

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую