ye-logo.v1.2

Відкриття ринку землі: скільки ділянок купили-продали на Хмельниччині

Економіка 5835
381 земельна угода в Україні на купівлю-продаж сільгоспземель уже укладена
381 земельна угода в Україні на купівлю-продаж сільгоспземель уже укладена. Фото: автора

В Мінагрополітики зазначають, що найбільше земельних ділянок сільськогосподарського призначення продають у Полтавській та Вінницькій област

З 1 липня в Україні офіційно відкрився ринок землі. За першу декаду місяця в Україні вже нарахували понад 3 тисячі угод із купівлі-продажу сільськогосподарських угідь. З них – 381 земельна угода уже укладена. Про це повідомляють в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Дані оприлюднені станом на 8 липня.

Так, в Мінагрополітики зазначають, що найбільше земельних ділянок продають у Полтавській та Вінницькій областях, найменше - у Кіровоградській та Миколаївській областях.

«В Україні здійснено 381 транзакцію, пов'язану із землею, - кажуть в Міністерстві. – Загалом до Державного земельного кадастру подано 3074 заяви, з яких 2956 — уже погоджено, 44 — перебувають у черзі на розгляд, а 481 — відмовлено».

Щодо Хмельниччини, то за даними Міністерства аграрної політики та продовольства, в наші області наразі укладено 11 земельних угод на купівлю-продаж землі на загальну площу 5,2 гектара.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства в наші області наразі укладено 11 земельних угод на купівлю-продаж землі на загальну площу 5,2 гектара. Фото: minagro.gov.ua

Нагадаємо, наразі йдеться про перший етап впровадження ринку, тому купити землю зможуть лише фізичні особи - громадяни України, однак не більше 100 гектарів в одні руки. А переважне право на придбання землі матимуть ті, хто орендує землю із 2010 року.

Водночас продаж ділянок, які перебувають у державній чи комунальній власності, заборонений. Іноземці, а також юридичні особи не матимуть права купити землю. Але, передбачається, що з січня 2024 року українські компанії, установчі документи яких передбачають ведення аграрного бізнесу, таку можливість отримають.

Читайте також: Хмельницький аеропорт готується до відновлення вантажних перевезень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую