ye-logo.v1.2

Зміни з 1 липня: продаж землі, безготівковий проїзд, пенсія, соцвиплати та вступна кампанія

Суспільство 3587
З липня на українців очікують чимало змін
З липня на українців очікують чимало змін. Фото: автора

Відсьогодні, 1 липня, в Україні втрачає чинність мораторій на продаж аграрної землі.

З липня на українців очікують зміни у різних сферах життя. Стосуються вони зростання рівня прожиткового мінімуму, деяких пенсійних виплат, освіти, сфери здоров'я, оплати за проїзд у тролейбусах Хмельницького... Та чи не найголовніша зміна – з 1 липня відкривається ринок землі.

Нові правила проїзду в хмельницьких тролейбусах

Відсьогодні, 1 липня, у хмельницьких тролейбусах починають діяти нові правила оплати за проїзд - виключно безготівковий розрахунок. Для цього існують різні види електронних квитків. Наприклад, електронна картка, разовий квиток з QR-кодом, мобільний застосунок… Кожен з них має свої особливості. Тому рекомендуємо почитати про те, як ними користуватися у детальному матеріалі сайту «Є»: «Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах».

Ринок землі

Відсьогодні, 1 липня, в Україні втрачає чинність мораторій на продаж аграрної землі. Отож землі сільськогосподарського призначення можна продавати та купувати. Як пише BBC, рішення про скасування мораторію на продаж землі Верховна Рада ухвалила у березні минулого року. Наразі йдеться про перший етап впровадження ринку, тому купити землю зможуть лише фізичні особи - громадяни України, однак не більше 100 гектарів в одні руки. А переважне право на придбання землі матимуть ті, хто орендує землю із 2010 року.

Водночас продаж ділянок, які перебувають у державній чи комунальній власності, заборонений. Іноземці, а також юридичні особи не матимуть права купити землю. Але, передбачається, що з січня 2024 року українські компанії, установчі документи яких передбачають ведення аграрного бізнесу, таку можливість отримають.

Соціальні виплати та «дитячі» гроші

З 1 липня зростає загальний прожитковий мінімум на 105 гривень – до 2 294 гривень. Через це виплати, які до нього прив'язані, також збільшуються. Це допомога по безробіттю, допомога на дітей, аліменти тощо.

Так, зокрема, збільшився і розмір виплат на дітей і допомоги через вагітність та пологи, пише zaxid.net. Остання тепер становить 594,75 гривні. Грошовий еквівалент «пакету малюка» зріс до 6039 гривень (до слова, його можна отримати і в натуральному вигляді).

Допомога на дітей матерям-одиначкам з 1 липня становитиме:
• на дітей у віці до 6 років – 2013 гривень;
• на дітей у віці від 6 до 18 років – 2510 гривень;
• на дітей у віці від 18 до 23 років – 2379 гривень.

Пенсії

Ще одна зміна – з 1 липня в Україні підвищиться пенсія для понад п’яти мільйонів пенсіонерів. Про це пише «Радіо Свобода». Так, у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 769 до 1 854 гривень, зростає і мінімальна пенсія з 1 769 гривень до 1 854 гривень. Також з 1 липня встановлене підвищення у розмірі 100 гривень до страхової пенсії, призначеної в 2019-2020 роках, яка з 2019 року не перераховувалася.

Стартує вступна кампанія до вишів

Також з 1 липня в Україні стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Відсьогодні абітурієнти можуть реєструватися в електронних кабінетах. А вже з 14 липня почнуть приймати заяви і документи за результатами ЗНО. Не пізніше 28 липня мають бути сформовані рейтингові списки вступників.

Нагадаємо, що на бюджетні місця у вишах абітурієнт може подати не більше п'яти заяв на будь-які спеціальності, а на контрактну форму навчання - до 30 вищих навчальних закладів.

«Ковідні» паспорти

Є зміни з 1 липня, які стосуються сфери здоров’я. Так, пише BBC, країни Євросоюзу запроваджують «ковідні паспорти», які міститимуть інформацію про щеплення, негативний ПЛР-тест або нещодавно перенесену хворобу.

«Український уряд заявляв, що планує синхронізувати появу таких паспортів і в Україні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевняє, що Україна вийшла на фінішну пряму до запуску ковід-сертифікатів, які повністю відповідатимуть вимогам Єврокомісії. Проте керівник уряду уточнив, що 1 липня розпочнеться їх «бета-тестування», - зазначає ВВС. За словами Дениса Шмигаля, українці зможуть згенерувати цей документ у державному застосунку «Дія», а невдовзі його можна буде також отримувати у сімейного лікаря.

Із запровадженням сертифікатів, які даватимуть право на вільне пересування територією Євросоюзу, ЄС з 1 липня відкриває кордони для вакцинованих від коронавірусу громадян 11-ти країн. Серед них України немає, але рішення переглядатимуться що два тижні.

Читайте також: Як у Хмельницькому готуються до можливої нової хвилі Covid-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую