ye-logo.v1.2

На Хмельницькій АЕС будують комплекс з переробки радіоактивних відходів

Економіка 3847
Безпосереднє будівництво комплексу становити понад 173 мільйони гривень
Безпосереднє будівництво комплексу становити понад 173 мільйони гривень. Фото: зі сайту ДП «НАЕК «Енергоатом»

Попередньо він має запрацювати у 2023 році.

На Хмельницькій атомній електростанції триває спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів. Нещодавно для його фундаменту вже почали встановлювати монолітну плиту. Також прибула частина необхідного обладнання. Про це розповіли у пресслужбі державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

За її інформацією з посиланням на генерального директора ВП «Атомпроєктінжиніринґ» Миколу Божка, вже стартувало встановлення фундаментної монолітної бетонної плити, проходять додаткові роботи з поливу й ущільнення піщаної основи, улаштування основа під фундамент, покриття піщаної основи плівкою.

«Паралельно триває закупівля систем і допоміжного обладнання, необхідного для комплексу з переробки радіоактивних відходів. Крім того, на об’єкт вже прибула частина устаткування: установки спалювання, суперпресування радіоактивних відходів, фрагментації й сортування, цементування та дезактивації металу», — зазначають у пресслужбі «Енергоатому».

Згідно з паспортом будівництва, спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів Хмельницької АЕС розпочалося в грудні минулого року. Генеральним підрядником є ТОВ «Атоммонтажсервіс». Загальна площа чотириповерхового комплексу становитиме понад 5 тисяч 514 метрів квадратних.

«Будівництво комплексу та монтаж устаткування заплановано завершити у листопаді 2022 року. А початок дослідної експлуатації — у травні 2023-го. Подібні комплекси матиме кожна українська АЕС», — додала пресслужба «Енергоатому».

Нагадаємо, торік підрядником, який будуватиме комплекс з переробки радіоактивних відходів. Ним стало ТОВ «Атоммонтажсервіс», яке зареєстроване у Нетішині. Послуги цього товариства коштують понад 173 мільйони 160 тисяч 251 гривню. Також торік представники НАЕК «Енергоатом» провели низку тендерів для придбання обладнання для цього комплексу.

Як тоді повідомляли представники Хмельницької АЕС, комплекс з переробки радіоактивних відходів підвищить рівень радіаційної безпеки на ХАЕС. Також його запуск удосконалить підготовку перероблених твердих радіоактивних відходів для їх подальшої відправки до спеціалізованих підприємств на заховання.

«Фактично впровадження нових технологій з переробки відходів суттєво зменшить їх обсяги, які зберігаються на майданчику ХАЕС», — зазначили в інформаційному центрі Хмельницької АЕС.

Читайте також: Чи придатний хмельницький аеродром для посадки пасажирських літаків: хто це досліджуватиме

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую