ye-logo.v1.2

Чи придатний хмельницький аеродром для посадки пасажирських літаків: хто це досліджуватиме

Економіка 7724
Попередньо ТОВ «Аеро ДС» має провести відповідні дослідження до кінця року
Попередньо ТОВ «Аеро ДС» має провести відповідні дослідження до кінця року. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Послуги столичного товариства коштуватимуть понад 340 тисяч гривень.

У Хмельницькому товариство з обмеженою відповідальністю «Аеро ДС» має дослідити несучу спроможність штучних покриттів місцевого аеродрому. Таким чином буде визначено, чи придатне летовище для посадки пасажирських літаків. Для цього представники комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» невдовзі мають підписати відповідний договір з ТОВ «Аеро ДС».

Як вказано на порталі публічних закупівель «Прозоро», підрядник має визначити несучу спроможність штучних покриттів аеродрому: злітно-посадкової смуги, рульової доріжки, перону та місць стоянок літаків. Зокрема, міцність ґрунту та самих покриттів, їх технічний стан і розробити рекомендації щодо їх ремонту й експлуатації. Підрядник повинен використовувати метод ACN-PCN, передбачений міжнародними стандартами. За його допомогою визначається, чи безпечні покриття аеродрому для посадки пасажирських літаків.

Попередньо ці роботи мають бути проведені до кінця цього року. Їх вартість становитиме 340 тисяч 300 гривень. Їх має провести столичне ТОВ «Аеро ДС». Саме його 23 липня представники КП «Аеропорт Хмельницький» визначили переможцем тендеру, поведеного за переговорною процедурою, тобто без аукціону.

Насправді КП «Аеропорт Хмельницький» оголошувало тендери на визначення несучої спроможності штучних покриттів аеродрому в травні та червні. Однак їх скасували, адже на них була недостатня кількість учасників. Тому зрештою підрядника довелося визначати за переговорною процедурою. Невдовзі КП «Аеропорт Хмельницький» має підписати з ТОВ «Аеро ДС» відповідний договір.

Що відомо про ТОВ «Аеро ДС» та його власників?

За інформацією ресурсу «YouControl», це товариство зареєстроване у Києві на вулиці Звіренецькій. Його статутний капітал становить понад 4 мільйони 924 тисячі 812 гривень, а основним видом діяльності вказана «Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах».

Керує цим товариством Фіалковський Андрій Роальдович. Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Аеро ДС» є громадянин Росії Володимир Кульчицький, який зареєстрований у селі Жеребки Житомирської області, а також громадянин США Антон Кульчицький. А засновником товариства вказана компанія «Прогресивгруп ЛТД», зареєстрована у Кіпрі.

Варто зазначити, що ТОВ «Аеро ДС» не входить у жодні санкційні списки. До речі, також це товариство має дві філії: Харківський відокремлений підрозділ ТОВ «Аеро ДС» і Львівська філія ТОВ «Аеро ДС».

Володимир і Антон Кульчицькі є батьком і сином. Їм належать кілька українських компаній, які працюють у сфері авіації. Наприклад, ТОВ «Прогрестех-Україна», яке співпрацює з американським «Боїнгом».

За інформацією житомирського Інтернет-видання «20 хвилин. Житомир», у селі Жеребки Володимир Кульчицький відомий як меценат. Тут народився його батько, який з часом переїхав у Росію. На сайті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» вказано, що у березні 2016-го Володимир Кульчицький став почесним доктором цього навчального закладу.

Натомість його син Антон Кульчицький, як повідомляє видання «ТСН», живе у США. Там він заснував інжинірингову компанію «Coupi, Inc», брав участь у кількох проєктах NASA. Зокрема, пов’язаних з марсоходами «Spirit» і «Opportunity», місіями з перенаправлення астероїда та вивчення комет. Має винагороду дослідницького центру NASA Langley.

Нагадаємо, нещодавно КП «Аеропорт Хмельницький» провело тендер для визначення підрядника, який проводитиме поточний ремонт злітно-посадкової смуги та рульової доріжки. Перемогу здобуло столичне ТОВ «Уніпром». Його представники за свої послуги запропонували 1 мільйон 98 тисяч 960 гривень, що понад 21 тисячу менше, ніж єдиний конкурент.

Крім того, комунальне підприємство за понад мільйон гривень придбало рентгенотелевізійний інтроскоп, вартістю понад мільйон гривень. Це обладнання використовують для виявлення у багажах заборонених предметів. Власне воно, як поточний ремонт злітно-посадкової смуги, є одними з умов для відновлення вантажних перевезень.

Читайте також: Місцеву пам’ятку на Хмельниччині можуть продати за пів ціни

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую