ye-logo.v1.2

На Хмельницькій АЕС будуватимуть комплекс з переробки ядерних відходів

Суспільство 4004
ХАЕС вже отримала частину обладнання, а тепер має підписати договір з підрядником про будівництво комплексу
ХАЕС вже отримала частину обладнання, а тепер має підписати договір з підрядником про будівництво комплексу. Фото: ілюстративне xaec.org.ua

Його спорудження без врахування обладнання попередньо коштуватиме понад 173 мільйони гривень.

На Хмельницькій атомній електростанції працюють над питанням створення нового комплексу з переробки радіоактивних відходів. Зокрема, ХАЕС вже отримала частину необхідного обладнання. Про це сьогодні, 25 травня, повідомили в інформаційному центрі Відокремленого підрозділу Хмельницька АЕС.

За його інформацією, комплекс з переробки ядерних відходів підвищить рівень радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС. Також його запуск удосконалить підготовку перероблених твердих радіоактивних відходів для їх подальшої відправки до спеціалізованих підприємств на заховання.

«Фактично впровадження нових технологій з переробки відходів суттєво зменшить їх обсяги, які зберігаються на майданчику ХАЕС», — кажуть в інформаційному центрі.

Також там зазначають, що за результатами проведення міжнародних тендерів постачальниками головного обладнання стали німецька компанія «NUKEM Technologies Engineering Services GmbH», литовська «JSC Svertas Group» і чеська «NUVIA a.s.». Частину устаткування Хмельницька АЕС вже отримала. Серед них установки вилучення відходів з відсіків СТРВ, фрагментації і сортування відходів, пресування (суперкомпактор) та цементування. До кінця цього року планують отримати установки спалювання, а також дезактивації металу.

Читайте також: В облдержадміністрації розповіли, чи вплине коронавірус на роботу Хмельницької АЕС

За інформацією порталу публічних закупівель «Prozorro», тендери на придбання обладнання для цього комплексу проводила не Хмельницька АЕС, а НАК «Енергоатом». Переможців визначили ще у 2018 році, проте у більшості випадків додатковими договорами продовжили кінцеві терміни поставки устаткування до осені цього року.

Наприклад, німецька компанія «NUKEM Technologies Engineering Services GmbH» стала постачальником установки фрагментації і сортування радіоактивних відходів, установки спалювання твердих і рідких радіоактивних відходів на органічному паливі та установки з пресування відходів. Їх загальна вартість склала понад 807 мільйонів 334 тисяч гривень. Видання «Наші гроші» зазначає, що ця німецька компанія є одним з дочірніх підприємств «Атомстройекспорту» російського держконцерну «Росатом».

Натомість литовська «JSC Svertas Group» стала постачальником установка вилучення відходів з відсіків сховища та установки дезактивації металу на загальну суму понад 246 мільйонів гривень. А ось чеська «NUVIA a.s.» надала Хмельницькій АЕС установку цементування вартістю 64 мільйони 961 тисячу гривень.

Хто може будувати комплекс з переробки радіоактивних відходів?

Проєкт комплексу розробляло акціонерне товариство «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». За свої послуги компанія попросила понад 7 мільйонів 382 тисячі гривень.

Наразі за результатами тендеру Хмельницька АЕС визначала підрядника, який будуватиме комплекс з переробки радіоактивних відходів. В аукціоні перемогло ТОВ «Атоммонтажсервіс» зареєстроване у Нетішині. За свої послуги компанія запропонувала понад 173 мільйони 160 тисяч 251 гривню. Натомість єдиний конкурент місцевої компанії миколаївське ПРАТ «Юженергобуд» захотіло на понад 19 мільйонів гривень більше. Проте з переможцем договір поки не підписано, але повідомлено намір укласти угоду.

За інформацією ресурсу «YouControl», кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Атоммонтажсервіс» є Вознюк Сергій Миколайович. Він, крім того, є депутатом Нетішинської міської ради та очолює депутатська фракція ВО «Батьківщина» у цьому органі місцевого самоврядування.

Читайте також: Депутати дали добро: в Нетішині облаштують лабораторію для ПЛР-тестування інфекцій

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую