ye-logo.v1.2

Нацбанк України скасував обмеження курсу продажу готівкової валюти

Економіка 2352
 Це має зробити валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань
Це має зробити валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань . Фото: ілюстративне pixabay.com

Також зменшено ліміт на зняття готівкової гривні за кордоном.

Національний банк України з 21 травня 2022 року скасовував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном. Це має зробити валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч гривень в еквіваленті (зі 100 тисяч гривень, як було досі). У Нацбанку вважають, що це дасть змогу захистити міжнародні резерви України.

Ліміт на зняття готівки з валютних рахунків незмінний – до 100 тисяч гривень на день. Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень.

Національний банк також заборонив банкам проводити операції, що порушують запроваджені центробанком обмеження або сприяють чи можуть сприяти їх уникненню. Крім того, банкам тимчасово заборонено: переказувати кошти з метою надання кредитів нерезидентам (крім фінансових установ); надавати кредити юридичним особам у національній валюті для погашення кредитів в іноземній валюті; змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених з юридичними особами (крім банків), з іноземної валюти на гривню.

Читайте також: Уряд припинив регулювати ціни на бензин і дизель - що буде з вартістю пального

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую