ye-logo.v1.2

Україна завершує будівництво енергомоста між Хмельницькою АЕС та Польщею

Економіка 2503
Загалом до 2030 року заплановано збільшити потужність міждержавних перетинів до 6 ГВт
Загалом до 2030 року заплановано збільшити потужність міждержавних перетинів до 6 ГВт. Фото: ілюстративне freepik.com

Це допоможе збільшити рівень імпорту та експорту електроенергії.

Заплановано збільшити кількість електроліній між Україною та країнами Євросоюзу. Зокрема, вже завершується будівництво ЛЕП «Хмельницька АЕС — Жешув». Про це заявив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков під час онлайн-виступу на заході з питань енергетики Ініціативи трьох морів, який нещодавно проходив у столиці Литви.

За його словами, енергоміст «Хмельницька АЕС — Жешув» допоможе збільшити обсяг експорту та імпорту електроенергії між ЄС та Україною. Крім того, заплановано будівництво нових ліній та розширення старих коридорів. Загалом є плани збільшити потужність міждержавних перетинів до 6 ГВт до 2030 року.

«Такі транскордонні проєкти з розвитку електричних мереж слід розглядати як проєкти спільного інтересу Ініціативи трьох морів в транс'європейських мережах. Серед пріоритетних проєктів — будівництво ЛЕП між Україною та Польщею, а також іншої лінії між Україною та Румунією», — зазначив Ярослав Демченков.

Він наголосив, що Україна визначила одним зі своїх пріоритетів розвиток атомної енергетики та відновлюваних джерел енергії. Безвуглецева українська електроенергія допоможе Європі здійснити «зелений» перехід та підвищить енергетичну стійкість ЄС. Фактично це шлях до зменшення залежності від російського газу.

«Нагадаємо, що Ініціатива трьох морів створена для посилення економічних та інфраструктурних зав’язків поміж країнами, що розташовані поряд з Балтійським, Чорним і Адріатичним морями. У межах Ініціативи діє Інвестиційний фонд для фінансування перспективних проєктів, що створюють транспортну, енергетичну та цифрову інфраструктуру в регіоні Тримор’я», — пояснили у пресслужбі Міністерства енергетики України.

Читайте також: Київська компанія претендує на придбання спиртзаводу на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую