ye-logo.v1.2

У Хмельницькому посилять боротьбу з «тіньовими» доходами

Економіка 9312
Посилення перевірок пов
Посилення перевірок пов'язане з тим, що майже кожен другий роботодавець у місті ухиляється від чесної сплати податків. Фото: фейсбук Миколи Ваврищука

Один з хмельницьких приватних медичних закладів зазначив, що персонал у середньому отримує заробітну плату у сумі 1 тисяча 800 гривень на місяць.

Робота з детінізації зайнятості у Хмельницькій громаді буде посилюватися. Вже цьогоріч, після скасування мораторію, можуть відновитися планові перевірки податкової служби на підприємствах. Про це заявили на засіданні комісії з питань наповнення бюджету і легалізації тіньової зайнятості в Хмельницькій міській раді, йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Посилення перевірок пов'язане з тим, що майже кожен другий роботодавець у місті ухиляється від чесної сплати податків. Крім того, у 2023 році робоча група з легалізації тіньової зайнятості відвідала понад три тисячі підприємств і виявила майже півтисячі працівників, які отримували зарплату в конверті.

«458 людей виявили, 312 з яких після цієї перевірки оформили. Дуже багато роботодавців відверто дивують рівнем заробітної плати. 1800 гривень - середня офіційна заробітна плата одного з приватних медичних центрів міста. 3 тисячі гривень - середня офіційна зарплата на підприємстві, яке робить ремонт і техогляд дорогих авто.4 тисячі гривень офіційно платять працівникам торгового підприємства у нашому місті», - заявив заступник міського голови Микола Ваврищук.

Натомість податківці звітують про інші цифри. Середня зарплата у Хмельницькій громаді складає 14,5 тисячі гривень, мінімальна - 6700. Водночас майже половина хмельницьких роботодавців виплачують своїм працівникам мінімальну зарплату або й меншу. За результатами фактичних перевірок інспектори щодня складають протоколи щодо порушення трудового законодавства за несплату податків. Зокрема, на речових ринках міста.

За словами посадовців, така тенденція з «тіньовими» доходами негативно впливає і на місто, і на державу загалом, адже третина міського бюджету йде на потреби українських захисників.

«Виконання бюджету за 9 місяців - 3,1 мільярда гривень, з яких ми 1 мільярд гривень спрямували на підтримку української армії. Переданий Кабміну бюджет на 2024 рік. У ньому вже є пропозиції переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет. Відтак з 2024 році ми прогнозуємо зменшення бюджету по громаді на понад 30 відсотків», - сказав начальник фінансового управління Сергій Ямчук.

Читайте також: З жовтня на території Хмельницької області послуги з розподілу природного газу надає новий оператор

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую