ye-logo.v1.2

Хмельниччина зберігає лідерство за виробництвом молочної сировини

Економіка 1586
Якщо відкинути фактор аномальної спеки, то в попередні місяці спостерігалося поступове відновлення виробництва молока-сировини майже до довоєнних рівнів
Якщо відкинути фактор аномальної спеки, то в попередні місяці спостерігалося поступове відновлення виробництва молока-сировини майже до довоєнних рівнів. Фото: pexels.com

За півроку в області зібрали майже 500 тисяч тон молока.

Асоціація виробників молока підбила підсумки діяльності молочної галузі в Україні. Згідно зі статичничними даними за січень-серпень 2023 року, Хмельниччина стала першою областю за обсягами виробництва, йдеться у звіті.

Загалом є сім областей з високими показниками:

  • Хмельницька область – 479,6 тисяч тон;
  • Полтавська область – 452,5 тисяч тон;
  • Вінницька область – 404,8 тисяч тон;
  • Тернопільська область – 323,9 тисяч тон;
  • Житомирська область – 300,5 тисяч тон;
  • Черкаська область – 299,6 тисяч тон;
  • Чернігівська область – 282,5 тисяч тон.

Відповідно до аналітичного звіту, разом ці дані складають 51% від усього виробництва молока як сировини по Україні.

«Незважаючи на скорочення поголів'я корів та окупацію російськими загарбниками сільськогосподарських регіонів, де знаходяться фермерські господарства, нам вдалося адаптуватися до викликів війни і наростити виробництво сирого молока на підконтрольних Україні територіях», - зазначає аналітик Асоціації Георгій Кухалейшвілі.

Аналітики зазначають, що за півроку приріст виробництва молока-сировини у Хмельницькій області збільшився на 2%. Водночас на Хмельниччині також спостерігаються найбільші темпи приросту за обсягами забою. Цей показник виріс на 12%.

Варто зазначити, що у вересні спостерігалося скорочення виробництва молока. Однак, каже Георгій Кухалейшвілі, якщо відкинути фактор аномальної спеки, то в попередні місяці спостерігалося поступове відновлення виробництва молока-сировини майже до довоєнних рівнів.

Читайте також: У Хмельницькому посилять боротьбу з «тіньовими» доходами

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую