ye-logo.v1.2

Хмельницький втратить понад мільярд гривень через вилучення військового ПДФО: як це вплине на військову підтримку

Економіка 2810
Місто не зможе виділяти такі ж обсяги коштів на військову підтримку
Місто не зможе виділяти такі ж обсяги коштів на військову підтримку. Фото: з архіву редакції

Усі надходження від цього податку місто спрямовувало на підтримку Збройних Сил України.

 Вчора, 10 листопада, виділили додаткових майже 230 мільйонів гривень на підтримку української армії. Таке рішення ухвалили під час чергової сесії Хмельницької міської ради, повідомив міський голова Олександр Симчишин.

«150 мільйонів ми даємо Міністерству оборони через механізм військових облігацій. 80 млн грн передаємо військовим частинам. За них будуть куплені важливі для знищення ворога речі. Додаємо також кошти на БПЛА різних модифікацій. За останні 2 місяці на дрони і квадрокоптери виділили 50,5 млн грн. До кінця року плануємо придбати понад 1600 FPV-дронів та 150-155 БПЛА», - повідомив міський голова Олександр Симчишин.

Водночас кошти з військового ПДФО, які місто спрямовувало на підтримку Сил Оборони, з листопада більше не будуть надходити у бюджет громади. Податок, що стягується з виплат військовим, переспрямують у державний бюджет. Таке рішення днями ухвалила Верховна Рада. Внаслідок цього Хмельницький втратить понад мільярд гривень у наступному році. Це вплине на допомогу військовим, адже саме з цього податку виділяли кошти на закупівлі військового обладнання та інші види військової допомоги.

«Ми підрахували, що ця сума складає 1,2 -1,4 мільярда гривень. Відтак ми не зможемо допомагати у тому розмірі, у якому допомагали у 2023 році. Всі види допомоги цього року - це 1 мільярд 230 мільйонів гривень. Ці кошти у нас забирають. Звичайно, що ми будемо допомагати, будемо працювати над цим, є дієвий механізм. Водночас треба розуміти, що ця допомога буде меншою», - зазначив Олександр Симчишин у коментарі МТРК «Місто».

Згідно з серпневими даними Комітету виборців України, Хмельницький став одним з трьох міст, які спрямували найбільше коштів зі своїх бюджетів на потреби Української армії. Це 21 відсоток, що еквівалентно 1,1 мільярда гривень. Більше виділила лише Мукачівська міська рада – 26 відсотків. На третьому місці Житомирська – 20 відсотків.

Читайте також: Хмельницький виділив додаткових 50,5 мільйона гривень на FPV-дрони та безпілотники

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую