ye-logo.v1.2

В Україні підвищили тариф на електроенергію: яким він буде для споживачів

Економіка 2114
В Міненерго зазначили, що старі тарифи покривали лише третину реальної вартості електроенергії
В Міненерго зазначили, що старі тарифи покривали лише третину реальної вартості електроенергії. Фото: Віталій Носач/ rbc.ua

За середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кіловат, платіжка за електроенергію зросте майже на 300 гривень.

Відсьогодні, 1 червня, єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 гривень за кіловат. Відповідне рішення 31 травня ухвалив під час засідання уряд, повідомили в Міненергетики.

Тариф, встановлений як для індивідуальних, так і колективних побутових споживачів, буде діяти до 30 квітня 2025 року.

Для споживачів, які користуються електроопалювальними установками, протягом опалювального сезону (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) діятиме пільговий тариф. Якщо споживання електроенергії буде меншим, аніж 2000 кіловат на місяць, то його вартість буде на рівні 2,64 гривні за кіловат. «Нічний тариф» (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 гривні за кіловат.

«За середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кіловат, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень», - зазначають у Міненергетики.

Необхідність застосування нових тарифів міністр енергетики Герман Галущенко пояснює системними атаками росіян на енергетичну інфраструктуру.

«Підвищення тарифу - це складний, але необхідний крок. Мета - не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об'єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», - сказав Герман Галущенко.

Водночас, за його словами, встановлений тариф на електроенергію не досягає своєї ринкової вартості (майже 7,5 гривень за кіловат), а старі тарифи покривали лише третину реальної вартості електроенергії.

«В умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня, але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії», - йдеться у дописі Міннергетики.

Читайте також: Екобус у Хмельницькому: графік роботи у червні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую