ye-logo.v1.2

Ринок землі: скільки гектарів продали за три роки на Хмельниччині

Економіка 570
У Хмельницькій області за три роки відкритого ринку було продано 36 тисяч 842 гектари землі
У Хмельницькій області за три роки відкритого ринку було продано 36 тисяч 842 гектари землі. Фото: автора

Область займає шосте місце за кількістю проданих сільськогосподарських земель.

У Хмельницькій області за три роки відкритого ринку було продано 36 тисяч 842 гектари сільськогосподарської землі. Це шостий показник серед усіх областей країни по обсягу продажу землі. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

З початку року на Хмельниччині вже продано 7 тисяч 416 гектарів землі. Середня вартість одного гектара становить 49 тисяч 580 гривень. У кінці 2023 року, середня ціна одного гектара становила 43 тисяч 800 гривень, а у січні 2024 року вона зросла до 49 тисяч 100 гривень за гектар.

З початку 2024  року на Хмельниччині продано 7 тисяч 416 гектарів землі. Фото: opendatabot.ua

У порівнянні з іншими областями, найбільше землі за три роки продано в Полтавській області – понад 60 тисяч гектарів за середньою ціною 42 тисячі 750 гривень за гектар. Найменше земельних угідь продано на Івано-Франківщині – понад 3 тисячі гектарів. Це, можливо, пов'язано з високою ціною на землю у 2024 році, яка склала 101 тисячу гривень за гектар.

На Хмельниччині середня вартість гектара землі сягнула 49 тисяч 580 гривень. Фото: opendatabot.ua

Згідно з даними Опендатабот, наразі лише чверть земельних угідь змінюють власника через купівлю-продаж. Переважна більшість змін власників стосуються землі, яку отримують у спадок — це 65% відчужень.

Лише чверть земельних угідь змінюють власника через купівлю-продаж. Фото: opendatabot.ua

Читайте також: У Кам'янці-Подільському парафіяни зібралися біля Здвиженської церкви, аби молитва у храмі лунала українською мовою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую