ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

Змову під час тендеру ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» викрито

Економіка 3371

Обласне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Оптімагаз-Інтерм», ТДВ «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод» та ПП «Лічильник» на 132 тисячі гривень загалом за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів, проведених ВАТ «ЕК «Хмельницькобленерго» у 2009 році.

За повідомленням прес-служби Хмельницького обласного відділення АМКУ, розслідування показало, що товариства узгодили тендерні пропозиції під час участі в процедурі запиту цінових пропозицій на закупівлю електронних однофазних лічильників електричної енергії. Переможцем тендеру було обрано ВАТ «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод».
Разом з тим Відділення встановило обставини, які свідчать про те, що ТОВ «Оптімагаз-Інтерм», ПП «Лічильник» та ВАТ «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод» узгодили між собою умови участі у торгах.
«Схожість тексту, тотожність помилок запропонованих тендерних пропозицій учасників та одночасність їх подання виключає можливість того, що вони готувалися кожним з них окремо і без обміну інформацією між ними. Вищенаведені факти свідчать про те, що товариства спільно готували конкурсні пропозиції. ВАТ «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод» та ТОВ «Оптімагаз-Інтерм» пов’язані дилерськими відносинами, а ВАТ «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод» та ПП «Лічильник» пов’язані договірними та виробничими відносинами, що не забезпечує змагальність між собою шляхом надання найкращої пропозиції. Таким чином, ПП «Лічильник» та ТОВ «Оптімагаз-Інтерм» не мали можливості забезпечити виконання вимог замовника щодо реалізації лічильників електричної енергії електронних та приймали участь у процедурі закупівлі з метою забезпечення перемоги ВАТ «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод». Крім того, спільний керівний склад та спільне володіння суб’єктами господарювання передбачає обізнаність із діяльністю усіх учасників та можливість доступу та обміну різноманітною інформацією щодо господарської та фінансової діяльності, в тому числі, і щодо участі у зазначених торгах. Єдність інтересів учасників впливає на їхню індивідуальну поведінку, тобто такі суб’єкти господарювання не забезпечують змагальність між собою шляхом надання найкращої пропозиції. Пов’язаність суб’єктів господарювання відносинами контролю усунула змагальність між ними і призвела до спотворення конкуренції, - виступив голова відділення Віталій Олуйко – На жаль, відповідачі не визнали порушення і навіть не зрозуміли глибину скоєного. За це вони і отримали таке суворе покарання».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую